jbaranskiJakub Barański

aplikant adwokacki

Jest aplikantem adwokackim, prawnikiem w praktyce postępowań sądowych i arbitrażowych kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Współpracuje również z praktyką nowych technologii w ramach grupy ds. cyberbezpieczeństwa.

Zajmuje się przede wszystkim sporami sądowymi i arbitrażowymi o charakterze handlowym i transgranicznym. Uczestniczy również w śledztwach i dochodzeniach karnych związanych z przestępstwami oszustwa i prania brudnych pieniędzy w wyniku tzw. phishingu oraz działań typu business e-mail compromise. Ma również doświadczenie w zakresie cywilnego postępowania egzekucyjnego, zagadnień jurysdykcyjnych w sporach transgranicznych oraz ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim (2014) oraz kurs prawa amerykańskiego w Centrum Prawa Amerykańskiego, będącym wspólną inicjatywą Wydziału Prawa Uniwersytetu Florydy im. Fredricka G. Levina oraz Uniwersytetu Warszawskiego. W 2013 roku, jako członek drużyny Uniwersytetu Warszawskiego, po raz pierwszy w historii Uniwersytetu osiągnął etap ćwierćfinałów prestiżowego konkursu międzynarodowej mediacji handlowej organizowanego przez Międzynarodową Izbę Handlową w Paryżu (ICC). Ukończył również kursy dotyczące międzynarodowych sporów sądowych i arbitrażowych oraz prawa spółek i corporate governance na Wydziale Prawa London School of Economics and Political Sciences (2013 i 2011).

Do kancelarii Wardyński i Wspólnicy dołączył w 2014 r.

llasekŁukasz Lasek

adwokat

Jest adwokatem w praktyce postępowań sądowych i arbitrażowych.

Zajmuje się sporami sądowymi i arbitrażowymi dotyczącymi stosunków handlowych, prawa budowlanego, nieuczciwej konkurencji i praw własności intelektualnej.

Brał udział jako pełnomocnik lub sekretarz trybunału w postępowaniach arbitrażowych toczących się na podstawie regulaminów Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu (ICC), Sądu Arbitrażowego Lewiatan oraz Sądu Arbitrażowego przy KIG.

Występuje także w sprawach karnych, głównie dotyczących przestępstw gospodarczych.

Ukończył z wyróżnieniem prawo na Uniwersytecie Warszawskim (2011). W trakcie studiów ukończył kurs prawa angielskiego i europejskiego w Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego (2011) oraz kurs prawa amerykańskiego w Centrum Prawa Amerykańskiego, będącym wspólną inicjatywą Wydziału Prawa Uniwersytetu Florydy im. Fredricka G. Levina oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2010). Następnie odbył roczne studia na Indiana University Maurer School of Law w Bloomington w Stanach Zjednoczonych (2012).

Jego praca magisterska pt. „Ograniczenia dostępu do leków jako skutek (uboczny?) ochrony patentowej” zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na najlepszą pracę magisterską o tematyce praw człowieka.

Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Do kancelarii Wardyński i Wspólnicy dołączył w 2012 r.

kbasajKamil Basaj

kierownik Projektu INFO OPS, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Od lat pasjonat zjawisk oddziaływania informacyjnego. Założyciel Stowarzyszenia Mazowiecka Grupa Badawcza zajmującego się weryfikacją legend i mitów. Współautor pierwszych raportów z polskiej przestrzeni informacyjnej European External Action Service.

Konsultant projektu NATO Strategic Communications Centre of Excellence. Założyciel i redaktor projektu propagującego wiedzę o zjawisku oddziaływania informacyjnego Disinfo_Digest.

W latach 2005 – 2012 związany z branżą restrukturyzacji i systemów zarządzania jakością. Obecnie Kierownik projektu Info Ops Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń,
doradca w Ministerstwie Obrony Narodowej.

WDziomdzioraWojciech Dziomdziora

radca prawny, Counsel w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

Jest specjalistą prawa autorskiego, mediów, telekomunikacji, nowych technologii, rynków regulowanych oraz ochrony danych osobowych i informacji. Doradza firmom z różnych branż w zakresie wdrażania systemów IT, cyber compliance, zarządzania i ochrony informacji oraz własnością intelektualną. Wspiera przedsiębiorców, szczególnie z branży mediów, telekomunikacji, IT i gospodarki elektronicznej w procesach regulacyjnych (reprezentacja przed UKE, KRRiT, UOKiK) oraz legislacyjnych.

W latach 2006-2007 był członkiem KRRiT. Wcześniej pracował w TVN, w MKiDN, gdzie był dyrektorem Departamentu Prawnego oraz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Po odejściu z KRRiT pracował m.in. w Orange Polska, gdzie sprawował wysokie funkcje menadżerskie.

Jest arbitrem Komisji Prawa Autorskiego, pełnomocnikiem Zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji ds. ochrony danych osobowych oraz członkiem Rady Konsultacyjnej Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

dar_werschnerDariusz Werschner

Polska Izba Systemów Bezzałogowych

Doświadczony manager i przedsiębiorca. Pionier, fizyk medyczny, fan nowych technologii. Entuzjasta startupów i technologii dronowych. Mówca. Przez lata obserwował system dystrybucji krwi w Polsce, jednocześnie jednocząc i zarażając swoją pasją niezwykłych ludzi. Efektem jest Airvein – System Krwionośny Kraju – ambitny projekt budowy systemu transportowego krwi i próbek dla szpitali i laboratoriów w Polsce opartego o drony cargo, którego jest liderem.

Pomysłodawca, współorganizator i prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych.

Dyrektor Rozwoju Biznesu w obszarze systemów bezzałogowych w firmie Pentacomp S.A.

Prywatnie “współgłowa” wspaniałej rodziny.

Krzysztof Brzozowski

Główny Specjalista, Wydział Ochrony Infrastruktury Krytycznej, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Absolwent Technologii Chemicznej i Prawa. Ponad 16 lat zajmuje się zawodowo zagadnieniami bezpieczeństwa państwa. Biegły sądowy z zakresu fizykochemii kryminalistycznej i badania dokumentów. Wykładowca i egzaminator kursów specjalistycznych w Polsce i UE.

matrice 200 (36 of 85)Piotr Gawron

Dilectro

Absolwent Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Operator bezzałogowych statków powietrznych z wieloletnim doświadczeniem. Fotograf, Kierownik największego ośrodka szkoleniowego w Polsce. Z ramienia firmy Dilectro uczestniczył w wielu projektach związanych w wprowadzeniem najnowszych rozwiązań największego producenta dronów na świecie – DJI na rynek komercyjny i rządowy.