Wyniki Demo Day 2021

Jesteśmy po “Demo systemu BSP” – pierwszej konkurencji konkursu technologicznego Droniada. Zwyciężył zespół AGH Drone Engineering pod wodzą Kuby Jurzaka. Jadą na część terenową na Lotnisko Kąkolewo EPPG, mając w kieszeni 10 punktów i Nagrodę Specjalną Fundacji Instytut Mikromakro w wysokości 2 tys. złotych. Zobaczymy jak sobie dadzą radę w konkurencjach “Trzy kolory” i “Drzewo życia”.

Drugie miejsce z wynikiem 9 punktów. zdobył zespół High Flyers – Academic Scientific Association.

Trzecie miejsce ex aequo z wynikiem 8 punktów zajęły zespoły OneMoreFlight, Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej, WUThrust z Politechniki Warszawskiej oraz Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej.

Czwarte miejsce i po 7 punktów zdobyły dwa zespoły Politechniki Łódzkiej: PŁ Raptors i SkyCrew. Gratulujemy!

Generalnie poziom przygotowań do części głównej konkursu oceniamy na wyższy niż w poprzednich latach. Różnice punktowe między zespołami są niewielkie – w terenie może się okazać, że sprawy niedopowiedziane w prezentacji zagrają na medal i ostatni będą pierwszymi.  Dowiemy się tego już wkrótce w Kąkolewie.

Głównym organizatorem konkursu technologiczne Droniada jest Fundacja Instytut Mikromakro, zaś współorganizatorami Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS), Politechnika Poznańska i Aeroklub Poznański. Patronatem honorowym objął Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Gościem Specjalnym jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

Partnerem Strategicznym Fundacji Instytut Mikromakro jest Spartaqs Group, Mecenasem Droniady – Intel, zaś Złotymi Sponsorami firmy Clico, IntegraleIT oraz Prometheus SA. Partnerem Technologicznym jest Sony. Partnerami są natomiast firmy i instytucje jak AeroMind, Instytut Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej, Airworks, Dilectro, Grupa Tomkov, DronLab, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, OpenLink, PRF Paintball, SalesManago oraz TME.

Partnerzy konkursu Droniada 2021