Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Nadchodzące Wydarzenia

Wydarzenia List Navigation

Czerwiec 2019

Droniada 2019 – konkurs i seminaria

5 czerwca (środa) | 17.30 - 8 czerwca (sobota) | 17.00
Aeroklub Śląski w Katowicach
Lotnisko 1
Katowice, śląskie 40-271 Polska
+ Google Map

W VI Droniadzie – konkursie dla zespołów akademickich w misjach specjalnych z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji – pula nagród wynosi 60 tysięcy złotych. W zamian organizatorzy i partnerzy Droniady oczekują innowacyjnych rozwiązań z dziedziny robotyki, teleinformatyki i lotnictwa, które wykażą kompetencje młodych inżynierów i naukowców – kadr przemysłu 4.0.

Między Katowicami a Tychami doszło do silnego trzęsienia ziemi. Ze względu na złe warunki meteorologiczne i lokalne, uniemożliwiające loty śmigłowców, dowódca akcji anty­kryzysowej postanowił wykorzystać drony. Po pierwsze, nie ma jak dowieźć ratownikom brakujących narzędzi i jedzenia, po drugie, w rejonie działań pojawiły się nieuprawnione pojazdy – prawdopodobnie przestępcy uznali, że należy skorzystać z okazji, po trzecie, należy zbudować za pomocą latających robotów mury oporowe – oto scenariusz, na bazie którego rozegrają się konkurencje VI Droniady.

Przystąpi do nich dziewięć zespołów akademickich z sześciu polskich politechnik. Opracują oni uniwersalne moduły cargo, które posłużą do rozwiezienia przesyłek dronami. Jeśli się sprawdzą na Droniadzie, mogą być zalążkiem biznesowych rozwiązań w logistyce czy też rzeczywiście – w reagowaniu kryzysowym i ochronie ludności. W drugiej konkurencji chodzi zaś o przygotowanie systemu teleinformatycznego, który zainstalowany na dronach, rozpozna auto po kolorze karoserii, marce i tablicy rejestracyjnej. I znowuż są to prace koncepcyjne istotne z punktu widzenia policji czy też zarządzania ruchem drogowym. Natomiast w konkurencji „Podaj cegłę” (Mistrzostwa Operatorów Dronów) należy się wykazać manualnymi zdolnościami i opanowaniem techniki dronowej. Zbudować mur z piankowych cegieł, posługując się dronem, to nie lada wyczyn.

Będziemy radzi Państwa gościć podczas tego konkursu, by in statu nascendi poznać opinię jak zmonetyzować dokonania naszych uczestników? Czy widać w nich zadatki na przedsiębiorców i wynalazców? Jaką opieką ich otoczyć, by po konkursie mogli założyć start-upy lub przystąpić pod skrzydłami jakieś organizacji do prac nad swoimi koncepcjami? Słowem, prosimy o osobistą ocenę, czy z tej mąki będzie chleb?

Organizatorzy i partnerzy Droniady 2019

 

Dowiedz się więcej »

Najnowsze

+ Eksport Listed Wydarzenia