Poznaj najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek! Dowiedz się od kogo kupić BSP i gdzie zamówić usługę. Jak latać w mieście i czym bronić się przed... dronami. Zainwestuj w wiedzę!

Dwóch sprzedawców butów Bata wylądowało w Afryce. “Tu nikt nie nosi butów, wracam” – zameldował centrali pierwszy. Drugi napisał: “tu nikt nie nosi butów – wspaniały rynek!”. To klasyczna anegdota, którą rozpoczyna się wszystkie szkolenia marketingowe. Wypisz wymaluj –świetnie obrazuje stan polskiego rynku dronów, który wyłania się z naszego raportu.

raport_okładka_1Spis treści raportu 2015
 raport05katalog dronowy przykład

 

Obrazuje on stan i trendy rynkowe, sytuację prawną, możliwości biznesowe oraz społeczne aspekty wykorzystania dronów. Na 100 stronach przeczytają Państwo o stopie wzrostu na rynku dronów na świecie, planach i przychodach największych światowych i krajowych firm.

Raport zawiera on m.in. omówienie wyników przeprowadzonego przez nas, pierwszego w Polsce badania rynku dronowego. Dostarczyło ono wielu interesujących, rzetelnych informacji na temat prawdziwego stanu rynku dronowego w naszym kraju i perspektyw jego rozwoju.
Z treści raportu można się dowiedzieć:
 • Jakie firmy działają na polskim rynku dronowym?
 • Czym się głównie zajmują?
 • Skąd biorą środki na funkcjonowanie i rozwój?
 • Ile zatrudniają osób?
 • Jakie usługi i maszyny oferują swoim klientom?
 • Do jakich branż kierują głównie swoją ofertę?
 • W jakich zastosowaniach drony sprawdzają się najlepiej?
 • Jakimi przesłankami kierują się w swoich decyzjach podmioty korzystające z usług wykonywanych za pomocą dronów?
 • Które sektory gospodarki będą generowały największe zapotrzebowanie na wykorzystanie dronów?
 • Jakie przepisy regulują wykorzystanie dronów w różnych sytuacjach i obszarach?
 • Jakie są główne trendy rozwojowe zastosowania dronów?

Należy pamiętać, że młody rynek dronowy rządzi się swoimi prawami. Wciąż każdy ma szansę na sukces, ale już można dostrzec tych, co trafili na prądy wznoszące. Opisaliśmy te przedsiębiorstwa jako przedstawicieli strony podażowej. Ale nasz raport to również księga popytu. W artykule „Tańczący z dronami” przedstawiamy tych, co zdecydowali się zakup dronów lub usług z ich udziałem. To atrakcyjna alternatywa wobec tradycyjnego rynku lotniczego i praktyczne uzupełnienie zobrazowań satelitarnych. Podstawą jest jednak sprawne przetwarzanie pozyskanych danych oraz analiza informacji.

Analizujemy także rynek wojskowy i szanse na sukces poszczególnych firm w przetargach MON na BSP. Dzięki nim rynek dronów ma szansę na gwałtowny wzrost w 2016 r.

Jesteśmy jednak świadomi, że gros zastosowań BSP dotyczy rynku cywilnego. Trzeba zatem wiedzieć, jak używać drony zgodnie z prawem. Przedstawiamy zatem po pierwszy w Polsce kazusy prawa lotniczego oraz kierunki zmian w europejskich regulacjach dotyczących bezzałogowych statków powietrznych.

Uważamy, że polski sektor systemów bezzałogowych potrzebuje dla swojego rozwoju mocnego wsparcia publicznego. Bez niego tylko nieliczne zespoły będą w stanie doprowadzić prace badawczo-rozwojowe do najwyższego poziomu doskonałości technologicznej. Jaka jest doskonałość technologiczna rodzimych BSP?

Wreszcie prezentujemy w raporcie „Raport antydronowy”. Na rynku dostępne są systemy anty-BSP, które umożliwiają wykrycie i fizyczne unieszkodliwienie statku bezzałogowego. Ich użycie jest często jednak niemożliwe z powodu braku odpowiednich regulacji prawnych.

By zaś Państwu ułatwić wybór producentów i usługodawców na tym rynku, dołączyliśmy katalog firm „Polska dronowa od gór do morza”.

Chcesz wiedzieć więcej? Zainwestuj w raport!   

https://www.5zywiolow.pl/raport2015/