Droniada GZM 2020 współorganizatorzy

 

Do udziału zaproszone zostały:

  1. wszystkie osoby, które potrafiły połączyć kompetencje informatyczne, analityczne, geoinformacyjne z wiedzą o możliwościach dronów;
  2. ci, co woleli działać samodzielnie, jak i tych, co wolą pracę zespołową;
  3. dobrze się czuli w prezentacjach online.

Chodziło o następujące zagadnienia:

  1. bezpieczeństwo ruchu drogowego
    B. wykrywanie ugoru zielonego w sposób automatyczny
    C. koncepcja wykorzystania dronów w ochronie środowiska

Oczekiwaliśmy pomysłowości, zaangażowania, wykazania się kompetencjami informatycznymi, analitycznymi i zarządczymi. Uczestnik nie musiał umieć pilotować drona – określał, jedynie jakie dane są potrzebne i proponował, by tą część zadania wykonał wykwalifikowany operator. A jeśli oprogramował latającego robota, wykonał pokazową misję w swojej okolicy – nie musiał przyjeżdżać do Katowic na lotnisko Muchowiec. Mógł też jednak poprzestać na multimedialnej prezentacji – liczył się pomysł!

W Regulaminie konkursu Hackathon (freestyle, kategoria Open) przewidziano nagrodę:

  • 3 tys. zł za najlepszy projekt freestyle (wygrana w hackathonie), Nagroda Przewodniczącego Metropolii GZM

 

 

Punktacja

L.p.Imię i nazwisko, miejscowośćPrezentacja OpisPunktacja
1Adam Grzybowski, Sochaczew„Zagrożone gatunki, „oczami” drona.”Projekt ma za zadanie monitorować zagrożone gatunki zwierząt w parkach narodowych.

29

2Jan Stojowski, Kraków„Zabawa w kotka i myszkę”Dron ma na celu pomóc służbą ratunkowym, pomóc w monitorowaniu uciekinierów.

82

3Paweł Smoliński, Szczecin„Jak zapobiec pożarowi na wysypisku śmieci”System, który ma za zadanie wykryć miejsce, które może zacząć się palić na wysypiskach śmieci.

129

4Michał Barankiewicz, Wieliszew k. Legionowa„W jaki sposób dron, może pomóc monitorować pszczoły”System pomagający w analizie przestrzeni i pożytku – ugoru zielonego, który znajdują pszczoły.

131

5Marta Gackowska, Bydgoszcz„Pomoc drogowa”Dron pomagający w monitorowaniu drogi i pomoc przy przejeździe kolumn rządowych itp.

89

6Jakub Jurzak, Sucha Beskidzka„Korytarz życia”System mający za zadanie ostrzegać kierowców na drodze i pomóc w przejechaniu służb ratunkowych.

81

 

L.p.Imię i nazwiskoFunkcja
1.dr hab. inż. prof. AGH Mikołaj Leszczukprzewodniczący
2.Jakub Kułak, Chmura Krajowasędzia technologiczny
3.dr hab. inż. prof. SGGW Jarosław Chormańskisędzia
4.Agnieszka Kaleta, DronLabwiceprzewodnicząca
5.Alicja Wątor, Fundacja Instytut Mikromakrosekretarz

 

O zwycięzcy 

Michal_Barankiewicz_Droniada

Michał Barankiewicz, geodeta, instruktor VLOS i BVLOS z uprawnieniami do operowania BSP do 150 kg. MTOM. – jeden z nielicznych w Polsce. Prowadzi firmę Dron Partner i współtworzy projekt BMBDRON. Specjalizuje się w wykrywaniu zmian w obrębie infrastruktury liniowej.

System pomagający w analizie przestrzeni i pożytku – ugoru zielonego, który znajdują pszczoły