Droniadę 2018 zaczęliśmy niezwłocznie projektować dzień po poprzedniej. Wówczas swoją pomoc zaoferowała firma Spartaqs. Ogrom pracy, która włożyła ta spółka w przygotowania i współorganizację dalece wykraczała poza standardowe zapisy umów partnerskich. Sławomirowi Huczale i jego zespołowi zwyczajnie zależało, żeby Droniada zakończyła się sukcesem. Dziękujemy!

Jednocześnie pomocną dłoń podał Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowy Instytut Badawczy (IBRKK-PIB), który wziął na siebie ciężar koordynacji i animacji rynku dronowego. Dzięki niemu Komitet Organizacyjny miał gdzie debatować, zaś podczas Droniady mógł uczestniczyć w pasjonujących seminariach wokół wyzwań rynku. Potem swoje zaangażowanie potwierdziło Miasto Kraków.

W ślad za Spartaqs, IBRKK-PIB i Krakowem ruszyli wypróbowani przyjaciele Droniady: Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego w Józefowie. Dlatego mogliśmy śmiało nazywać Droniadę, że odbywa się w reżimie poligonów strażackich.

Droniada to także poligon dla organizacji związanych z lotnictwem, innowacjami i teleinformatyką. Swoją pomoc zaoferowały Urząd Lotnictwa Cywilnego, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, droneradar, JSW Innowacje, uspace.aero, Aerobits, Flytech, Akademia UAV, SALESmanago  i Aeroklub Krakowski.

A gdy byliśmy już na finiszu przygotowań, do akcji włączyły się Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Polski Fundusz Rozwoju, które jednoczyły projekt flagowy Żwirko i Wigura. Nad tym wszystkim czuwał Honorowy Patronat Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Za każdym tym logotypem i nazwą kryją się ludzie – przyjaciele Droniady, którzy włożyli ogrom pracy i wysiłku, by się udało, by świat zobaczył działające koncepcje systemów antykolizyjnych i systemów lądowania w trybie IoT. Dziękujemy!

patronat_logo_kolor

Partnerzy Droniady 2018

 

 


Droniada Roll-up 2018_page_0004