Pokazy bolidów Formuły Student

Pokazy bolidów Formuły Student

drony-roboty-bolidy1

Drony – roboty – bolidy: pod takim hasłem zorganizowaliśmy Paradę Robotów – Droniadę 2016. Na parkingach wokół Stadionu Wisły na krakowskich błoniach 19 czerwca (niedziela) zobaczyliśmy polskie zespoły, które biorą udział w Międzynarodowych Zawodach Formula Student/FSAE. Natomiast w lobby Trybuny VIP pokazały się firmy i instytucje zajmujące się dronami, robotami i pojazdami autonomicznymi. Współorganizatorami wystawy i pokazów były Grupa Sześciu i AGH Racing. Oto prezentacja poszczególnych ekip – stan na czerwiec 2016 r.

W pokazach bolidów Formuły Student wzięły udział

 1. AGH Racing Team
 2. PGRacing Team
 3. PolSI Racing Team
 4. PRz Racing Team
 5. PUT Motorposrt
 6. PWR Racing Team
 7. Silesia Automotive

 


AGH Racing Team

Zespół AGH Racing powstał w 2012 roku, zapoczątkowała go grupa entuzjastów motoryzacji z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Projekt szybko zyskał dużą popularność i uznanie, zarówno wśród studentów jak i władz uczelni. Uzyskał tytuł najlepszego projektu studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej 2013, natomiast opiekun projektu – dr inż. Daniel Prusak – został Krakowianinem Roku w kategorii „nauka”.

Jesteśmy ambitnym i kreatywnym zespołem, który stale się rozwija. W dotychczasowym dorobku mamy trzy bolidy – ostatni, czerwono-czarna Bestia, swoją premierę miał podczas gali “Burza mózgów”, organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą.

Za nami trzeci sezon Formuły Student – wystartowaliśmy w zawodach FS Hungary na torze Gyor, następnie FS Spain na torze Circuit de Barcelona – Catalunya oraz FS Italy na torze im. Riccardo Paletti w Varano. Systematycznie ulepszamy bolid i pniemy się w górę, co bardzo motywuje nas do działania.

 


PG Racing Team

Jesteśmy PGRacing Team, zespołem zdolnych studentów Politechniki Gdańskiej, uczelni kształcącej ponad 26 tysięcy studentów, których połączyła pasja do motoryzacji i wyścigów samochodowych oraz chęć zdobycia cennego doświadczenia.

Pomysł na założenie zespołu Formuły Student na Politechnice Gdańskiej narodził się w głowach dwóch studentów: Pawła Kalinowskiego i Kamila Trzebiatowskiego, koordynatorów projektu, w grudniu 2014 roku.

Nasz zespół aktualnie zrzesza 30 osób, które działają w czterech grupach projektowych:

 1. Silnik i układ przeniesiania napędu,
 2. Podwozie, nadwozie i aerodynamika,
 3. Elektronika i elektryka,
 4. Marketing i finanse.

 


PolSI Racing Team

Zespół Wyścigowy PolSI Racing to koło naukowe działające na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Koło oficjalnie powstało w 2013 roku na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, w Instytucie Mechaniki i Inżynierii Obliczeniowej. Opiekunem koła jest dr hab. inż. Mirosław Szczepanik. Zespół PolSl Racing powstał, aby studenci Politechniki Śląskiej mogli zdobyć bezcenne doświadczenie i wiedzę w prawdziwie międzynarodowym środowisku na możliwie najwyższym poziomie. W projekcie udział bierze ponad 30 osób. Obecnie zespół jest w trakcie budowy i przygotowywania bolidu do zawodów Formula Student East, które odbędą się w dniach 28-31 lipca 2016 roku na Węgrzech.

 


PRz Racing Team

PRz Racing Team – zespół wyścigowy Politechniki Rzeszowskiej jest organizacją z powodzeniem walczącą ze stereotypowym wizerunkiem niedoświadczonego absolwenta uczelni wyższej. Został stworzony przez studentów, których połączyła pasja do motoryzacji, energia i chęć do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. Na potrzeby startów w zawodach Formula Student, przyszli inżynierowie zaprojektowali i wykonali w pełni autorski pojazd wyścigowy, oparty na popularnej jednostce napędowej PC37. Aktualnie efekty kilkuletnich prac badawczych, zdobywają ogólnopolskie nagrody i uznanie w branży motoryzacyjnej.

 


PUT Motorport

Łączy ich jeden cel, marzenie oraz pasja. Zespół PUT Motorsport to grupa trzydziestu sześciu studentów Politechniki Poznańskiej, która już po raz drugi konstruuje bolid wyścigowy, będący przepustką do wystartowania w międzynarodowych zawodach Formula Student. Zadania, jakie sobie wyznaczyli nie należą do prostych, lecz jak mówią – nie ma rzeczy niemożliwych. Dzięki ambicji i wzajemnemu wsparciu, a także nieocenionej pomocy sponsorów, potrafią przenosić góry.

 

PWR Racing Team

PWR Racing Team to pionier wśród polskich zespołów Formul Student. Założony w 2009 roku, zrzesza ponad 30 pasjonatów z Politechniki Wrocławskiej. W dorobku zespołu jest już 6 samodzielnie skonstruowanych bolidów i sukcesy na międzynarodowych torach. Do najważniejszych należą TOP 10 na zawodach w Michigan, Wielkiej Brytanii i Niemczech w 2015r., 2 miejsce w kategorii Powertrain Development podczas FSAE Michigan 2015 i 2 miejsce w kategorii Acceleration na zawodach FS Italy2014.  PWR Racing Team to innowacyjny zespół wykorzystujący nowoczesne technologie laminatów z włókna węglowego. Docenili to mieszkańcy i władze miasta Wrocław, umieszczając go wśród 30 najbardziej kreatywnych projektów Wrocławia 2015 roku. Połączenie pasji, zaangażowania i wsparcia ze strony Politechniki Wrocławskiej i partnerów projektu sprawia, że zespół bez przeszkód pokona każdy zakręt na drodze do sukcesu.


Silesia Automotive

Koło Naukowe Silesia Automotive to grupa pozytywnie zakręconych maniaków motoryzacji, a zarazem ambitnych studentów Politechniki Śląskiej Wydziału Transportu. Rok 2015 był dla nich przełomem, udało się im skończyć budowę bolidu jak i wystartować w zawodach Formuły Student na Węgrzech, kończąc z wyśmienitym 19. miejscem w wyścigu Endurance! Pełni pozytywnej energii z wachlarzem nowych doświadczeń wyznaczają sobie kolejne wysoko postawione poprzeczki.