Parada Robotów 2016

Parada Robotów 2016

Parada_robotów_poziom

Parada Robotów – Droniada: po raz trzeci odbyła się w Krakowie 
Droniada 2015

Przeprowadziliśmy trening służb reagowania kryzysowego z wykorzystaniem różnych sensorów np. kamer pracujących w podczerwieni i czujników promieniowania z uwzględnieniem specyfiki działania mobilnych stanowisk dowodzenia. Cel: prezentacja aktualnego stanu rozwoju dronów, robotów i systemów fuzji informacji oraz doprecyzowanie potrzeb informacyjnych służb reagowania kryzysowego.

Natomiast zadaniem zespołów akademickich jest odszukać w ciągu 15 minut jedną z trzech zaginionych osób (spadochroniarza, nastolatka chorego na cukrzycę i starszą kobietę cierpiącą na zaniki pamięci) i dodatkowo jeden z należących do nich przedmiotów na terenie  Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim, wynik zaś poszukiwań nanieść na mapę, z którą do akcji mogliby wkroczyć ratownicy. Istotą konkursu jest analiza i fuzja informacji. Czy do wykonania zadania użyty zostanie dron, robot lądowy, zobrazowania satelitarne albo inne narzędzie, nie ma znaczenia. Liczy się efekt. Wygra ten zespół, który jak najszybciej i jak najdokładniej wykona w pełni zadanie. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Honorową Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Nagrodę Pieniężną Prezydenta Miasta Krakowa w wysokości 10 tysięcy złotych.


NOCLEGI 

Dzięki naszemu Partnerowi Hotelowi Galaxy z ul. Gęsiej 22 w Krakowie, przygotowaliśmy dla Państwa ofertę noclegów:http://galaxyhotel.pl/h24_code/5ZYW20161/p2016-06-16/w2016-06-21
 W przypadku chęci dokonania rezerwacji drogą tradycyjną , proszę o rezerwację w formie pisemnej na adres :Sales2@galaxyhotel.pl; +48122942685 Pokój 1-osobowy STANDARD: 420 PLN brutto/pokój/doba Pokój 2-osobowy STANDARD: 460 PLN brutto/pokój/doba Oferta specjalna – nie refundowalna, płatność w momencie dokonywania rezerwacji kartą kredytową lub przelewem do 3 dni od daty dokonania rezerwacji.

Współorganizatorem Parady Robotów – Droniady jest Aeroklub Krakowski oraz Grupa Sześciu przy wsparciu Komitetu Organizacyjnego, w skład wchodzą m. in. przedstawiciele Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (Warszawa), Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej (Józefów), Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. W klimat wprowadza klikowalna i zoomowalna prezentacja w Prezi:

Po konkursie w Pobiedniku – przenosimy się na parkingi Stadionu Wisła na wystawę  drony – roboty – bolidy. To m. in. pokazy bolidów biorących udział w Międzynarodowych Zawodach Formula Student/FSAE, wzorowanych na wyścigach Formuły I.

W trybunie zachodniej Stadionu Wisły będziemy gościć wystawę dronów, robotów i bolidów , natomiast na parkingach wokół Stadionu Wisły - próby dynamiczne maszyn.
W trybunie zachodniej Stadionu Wisły będziemy gościć wystawę dronów, robotów i bolidów , natomiast na parkingach wokół Stadionu Wisły – próby dynamiczne maszyn.

Tą część Parady organizujemy  wespół z AGH Racing Team. Weźmie w niej udział min. 6 ekip z Polski oraz kilkudziesięciu wystawców dronów i robotów. O pokazach mówimy czasem, że  to właściwie Mistrzostwa Polski Bolidów.

Międzynarodowe Zawody Formula Student/FSAE
Uczestnicy Międzynarodowych Zawodów Formula Student/FSAE