Lista uczestników Parady Robotów -Archiwum 2015

Lista uczestników Parady Robotów -Archiwum 2015

„I łaciate, i kudłate / pręgowane i skrzydlate / te co skaczą i fruwają / na nasz program zapraszają” – słowa tej piosenki z telewizyjnego programu „Zwierzyniec” znają wszystkie „starsze dzieci”. Ale można im też nadać nowe znaczenie. Na naszej Paradzie Robotów w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 20 czerwca 2015 pokażą się roboty metalowe, kolorowe, szare, ze skrzydłami w prążki i śmigiełkami w cętki. Będą skakać i fruwać bezzałogowce aż miło.

Mapa Parady Robotów
Mapa Parady Robotów

W Paradzie Robotów zaprezentuje się 31 zespołów, w tym 9 ekip akademickich, które zdecydowały się na udział w Konkursie o Nagrodę Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Obejrzymy maszyny wojskowe, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, akademickie, profesjonalne i amatorskie. Jedne pływają, drugie chodzą i jeżdżą, trzecie latają (od 9.50 do 13 i od 15 do 18). Również będzie można posłuchać o zmianie oblicza współczesnej wojny, które niesie z sobą robotyzacja pola walki oraz o sztucznej inteligencji. Dzieci skonstruują nowe roboty z klocków lego, zaś rodzice nauczą się latać dronami (w symulatorach). A kto będzie chciał powspominać, obejrzy w muzealnym kinie robotyczne filmy dla dzieci (między 13 a 15). Zapraszamy!

9.00 Muzeum Lotnictwa Polskiego otwiera swoje podwoje. Zapraszamy w rejon pasa startowego na wystawę maszyn zespołów gotowych do Parady. Wstęp wolny.

9.50 – 10.00 Wspólna fotografia uczestników Parady Robotów z pokładu drona firmy Parrot.

10.00 – 13.00 
Pokazy konkursowe zespołów akademickich ubiegających się o Nagrodę Szefa BBN oraz pierwsza seria pokazów pozakonkursowych, w tym prezentacja dynamiczna samochodów marki Renault.

13.00 – 15.00 Pokazy i spotkania w gmachu głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego

13.00 – 13.45 Koalicja 5 Ton nad Ziemią zaprasza na debatę o użyciu robotów
w działaniach wojennych.
Sala Konferencyjna, I piętro Muzeum Lotnictwa Polskiego
Uczestnicy dyskusji: gen. Lech Konopka, dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP Biura Bezpieczeństwa Narodowego, red. Grzegorz Trzeciak, bezzałogowce.pl; przedstawiciel Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Jacek Kowalewski, prezes zarządu Fundacji Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i WschodnijModerator: Jarosław Rybak, Creatio PR
14.00 – 14.45 Czy mamy bać się sztucznej inteligencji? Sala kinowa, parter Muzeum Lotnictwa Polskiego Z prof. Markiem Hetmańskim, filozofem z Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, autorem książki „Świat informacji”, rozmawia Andrzej Gontarz, kulturoznawca z Fundacji Instytut Mikromakro. 
W sposób ciągły od 10 do 18 w gmachu głównym i w rejonie pasa startowego 
 • Symulatory latania dronem – 24godziny.pl
  oraz FlyTech·
 • Nauka budowy robota z klocków Lego, Robotowo·
 • Gra planszowa z dronami
 • Kino rodzinne – film dla dzieci
  i rodziców·
 • Prezentacja dronów firmy Parrot·
 • Prezentacja samochodów
  Renault Auto Spektrum·        
 • Prezentacja monitorów marki SHARP.

14.50 – 15.00
Druga, wspólna fotografia uczestników Parady Robotów z pokładu drona firmy Parrot.

15.00 – 18.00
CZĘŚĆ II POKAZÓW, PŁYTA LOTNISKA. Po pokazach o 17.45 dekoracja laureatów Parady Robotów – Droniady 2015. Wręczenie Nagród Szefa BBN i pozostałych partnerów.

Lista uczestników Parady Robotów