uAvionics

Zanim powstała firma uAvionics, pasja do platform latających, awioniki, modelarstwa i projektowania rozwijała się na Politechnice Warszawskiej, w ramach Koła Naukowego Awioniki MelAvio.

Początkiem zamiłowania do bezzałogowców były prace nad projektem konkursowym UAV Outback Challange – przeprowadzenie autonomicznej misji ratunkowej w Australii. uAvionics wierzy w przyszłość technologii bezzałogowych i ich ogromne możliwości zastosowania do służby człowiekowi.

Dzisiaj uAvionics to zespół osób nie tylko z pasją ale z wieloletnim doświadczeniem produkcji oraz usług w sektorze bezzałogowców. uAvionics łączy w swoim zespole osoby odpowiedzialne za poszczególne etapy produkcji co pozwala na całkowitą integracje systemów w pełni przez uAvionics.

Aeroklub Śląski w Katowicach

Aeroklub Śląski jest stowarzyszeniem. Zrzeszamy ponad 200 członków, z czego większość stanowią piloci samolotowi i szybowcowi wyszkoleni w naszym ośrodku.

Prowadzimy działalność statutową w zakresie popularyzacji lotnictwa, modelarstwa lotniczego, sportu lotniczego, szkoleń i treningu dla pilotów zrzeszonych w naszym aeroklubie. Jesteśmy również prężnie działającą organizacją certyfikowaną jako:

 •  Organizacja Szkolenia Lotniczego (ATO) szkoląca pilotów samolotowych i szybowcowych,
 •  Przewoźnik Lotniczy (AOC) organizujący loty widokowe samolotem i szybowcem,
 •  Organizacja Obsługowa (AMO) w zakresie obsługi technicznej szybowców i samolotów na potrzeby własne oraz innych użytkowników naszego lotniska,
 •  Organizacja Zarządzania Ciągłą Zdatnością (CAMO) w zakresie zarządzania naszą flotą.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – państwowa osoba prawna powołana ustawą z dnia 29 grudnia 1993 r. o utworzeniu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich.

Airworks

Specjalizujemy się w usługach z wykorzystaniem profesjonalnych dronów. Mapujemy teren, docieramy do miejsc trudno dostępnych dla ludzi, przeprowadzamy kontrole z powietrza i przygotowujemy raporty pokontrolne – to tylko niewielka część naszej działalności. Dzięki wyspecjalizowanemu sprzętowi i unikalnym umiejętnościom oferujemy usługi dla przemysłu oraz instytucji publicznej. Siedziba główna jest w Szczecinie.

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego − Państwowy Instytut Badawczy, jako jednostka organizacyjna Państwowej Straży Pożarnej nadzorowana przez MSWiA, podjęło starania dotyczące zintegrowania rozproszonego systemu użytkowania Bezzałogowych Statków Powietrznych w ochronie ludności, zarządzaniu kryzysowym oraz geoinformacji, tworząc − Centrum Systemów Bezzałogowych i Autonomicznych.

W jego ramach proponujemy takie usługi jak badania precertyfikacyjne, certyfikację dobrowolną, testowanie wyrobu innowacyjnego, wykonywanie ekspertyz, pomoc w doborze i kupnie drona, przeprowadzenie oceny ryzyka.

Defence24

Defence24.pl to największy polski portal zajmujący się tematyką przemysłu zbrojeniowego, sił zbrojnych i geopolityki.

Dilectro

Jesteśmy doświadczonym zespołem, który na rynku b2b elektroniki użytkowej działa od 15 lat. Współpracujemy z największymi producentami sprzętu elektronicznego i użytkowego na całym świecie. Wspieramy naszych partnerów handlowych dostarczając im sprzęt najlepszej jakości, w najkrótszych możliwych terminach i w bardzo dobrych warunkach. Poza urządzeniami dostarczamy także wsparcia serwisowego a także szkoleniowego z wykorzystaniem własnej szkoły – DJI Academy. Dilectro to autoryzowany dystrybutor DJI.

dlapilota.pl

Od 2003 roku staramy sie zaspokajać i rozwijać potrzeby szybko rosnącego rynku General Aviation w Polsce. Przez ten czas staliśmy sie najpopularniejszym żródłem informacji o tym co sie dzieje wokół małego lotnictwa w Polsce, jak i najbardziej zaufanym dostawcą wyposażenia dla pilotów.

Misja portalu dlapilota.pl
Promowanie sektora lotniczego ze szczególnym naciskiem na General Aviation. Rzetelne i obiektywne informowanie o tematach i problemach związanych z GA. Dostarczać informacji pomocnych i niezbędnych w wykonywaniu czynności lotniczych. Poprzez sklep internetowy zapewniać nieograniczony dostęp do nowoczesnego sprzętu lotniczego. Budować pozytywny wizerunku lotnictwa w Polsce. Działać na rzecz poprawy warunków funkcjonowania General Aviation.

DRON.edu.pl

DRON.edu.pl to ogólnopolska sieć ośrodków szkolenia. Jesteśmy polską marką z polskim kapitałem. W naszym ośrodku zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych do celów komercyjnych. Prowadzimy szkolenia do uprawnień państwowych oraz szkolenia specjalistyczne. Co nas wyróżnia? Organizujemy egzaminy państwowe, pomagamy w wypełnieniu formalności, sprzedajemy polisy OC na drony, mamy najnowszy i najlepszy sprzęt wiodących marek. Zależy nam na indywidualnym podejściu do każdego kursanta. Z nami możesz uzyskać wysokie dofinansowanie na wybrany kurs. Chcesz zacząć karierę jako operator drona, zależy Ci na podniesieniu swoich kwalifikacji – dobrze trafiłeś, pomożemy Ci w tym.

Zapisz się na szkolenie i zostań profesjonalistą! Ośrodek szkolenia posiada Certyfikat ISO, który potwierdza wdrożenie i stosowanie Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z normą PN-EN ISO 9001:2015-10. Jesteśmy wpisani do rejestru podmiotów szkolących Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod nr 194RPS-07/2016. Posiadamy również wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr. 2.24/00319/2016, który pozwala na odbycie szkolenia z funduszy publicznych osobom bezrobotnym i poszukującym pracy.

DroneTech World Meeting

Integrujemy branżę dronów i wspieramy jej rozwój od 2016 roku. Dołącz do międzynarodowego grona biznesmenów, naukowców i pasjonatów wszystkiego, co związane z nowoczesnymi technologiami bezzałogowymi. Zapraszamy do Torunia na targi, konferencję, spotkania B2B, pokazy i halowe mistrzostwa w wyścigach dronów. DroneTech World Meeting jest przestrzenią, w której poznasz przyszłość bezzałogowych i autonomicznych technologii działających w służbie człowiekowi. To spotkanie dla ludzi, którzy nie boją się odważnych pomysłów. Zobacz na własne oczy świat pojazdów i systemów, które już dziś używane są w przemyśle, transporcie, rekreacji, bezpieczeństwie, edukacji i nauce, a które jutro będą codziennością niemalże we wszystkich dziedzinach życia.

DronLab

Dronami zaczęliśmy się zajmować w maju 2012 roku. Zaczęliśmy od budowy własnych. Skonstruowaliśmy kilka serii.

Nasi pracownicy i współpracownicy mają świadectwa kwalifikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, uprawniające do pilotowania dronów. Dwaj z nich – także uprawnienia do lotów bez kontaktu wzrokowego z dronem, do pilotowania dronów o masie do 25 kg oraz do prowadzenia szkoleń.

Międy innymi robimy mozaikę zdjęć obiektów przemysłowych, które później łączymy w zdjęcie zbiorcze o wysokiej rozdzielczości. Z takich zdjęć robimy też trójwymiarowe modele obfotografowanych obiektów.

Esri Polska

Firma Esri Polska powstała w 1995 roku i jest jedynym autoryzowanym polskim dystrybutorem oprogramowania Esri Inc., USA – światowego lidera w tworzeniu oprogramowania systemów informacji geograficznej (GIS). Działalność Esri Polska obejmuje prace związane ze specjalistycznym doradztwem, świadczeniem usług w zakresie projektowania i rozwoju systemów informacji geograficznej, dystrybucją i serwisem oprogramowania oraz szkoleniami.

Flytronic S.A. – Grupa WB

FLYTRONIC S.A. jest wiodącym polskim ośrodkiem projektującym i produkującym specjalistyczne bezzałogowe systemy powietrzne. Prowadzone w firmie badania przemysłowe i prace rozwojowe w zakresie elektroniki, informatyki oraz mechaniki lotniczej charakteryzują się innowacyjnością na skalę światową.

FLYTRONIC to dynamiczna i nowoczesna firma inżynierska, skupiająca najwyższej klasy specjalistów. Działając na bazie doświadczeń zawodowych oraz pasji wybitnych specjalistów, firma stworzyła niepowtarzalne warunki rozwoju dla swojej kadry, zapewniające możliwość realizacji innowacyjnych przedsięwzięć.

Fundacja Instytut Mikromakro

Nasz think-tank dąży do wzrostu społecznej akceptacji systemów inteligentnych, w tym dronów, robotów i systemów fuzji informacji. Programmamus futura – oto nasze motto.

Do podstawowych działań należy Droniada. Jej misją jest edukacja społeczna w zakresie popularyzacji systemów bezzałogowych i autonomicznych. Droniada stymuluje rozwój kompetencji technologicznych i zarządczych zarówno po stronie przedstawicieli świata akademickiego jak i biznesu oraz sektora publicznego. To kuźnia kadr przemysłu 4.0.

W poprzednich latach stawialiśmy nacisk na wykorzystanie technologii przemysłu 4.0, w tym dronów, w mi­­sjach poszukiwawczo-ratowniczych oraz w inspekcji infrastruktury krytycznej. Teraz skupiamy się na rolnictwie precyzyjnym i ochronie środowiska.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) – związek metropolitalny w południowej Polsce, w województwie śląskim, utworzony na obszarze konurbacji górnośląskiej 1 lipca 2017 rozporządzeniem Rady Ministrów, na podstawie ustawy z dnia 9 marca 2017. Związek rozpoczął działalność z początkiem 2018 i otrzymuje dochody z budżetu państwa – 5% udziału w podatku PIT od osób mieszkających na obszarze związku. Otrzymuje także składki z budżetów tworzących go gmin.

GZM współtworzy wespół z Ministerstwem Infrastruktury, Urzędem Lotnictwa Cywilnego i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (CEDD). Tenże powstał ze względu na potrzebę zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki i wzrostu jej konkurencyjności na rynkach międzynarodowych, podnoszenia jej innowacyjności i zaawansowania technologicznego, jak również potrzebę wsparcia i wdrażania nowoczesnych technologii w zakresie analizy danych i nowoczesnych środków transportu. Poparty doświadczeniem i najlepszymi praktykami dostawców i odbiorców usług, konstruktorów, legislatorów oraz osób odpowiedzialnych za szeroko rozumiane bezpieczeństwo w tym bezpieczeństwo danych i poszanowania prywatności.

CEDD pełni kluczową rolę we wdrażaniu narodowego systemu U-Space. Demonstrator jest dostępny i otwarty na wszystkich użytkowników, którzy zechcą wziąć w nim udział i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Do udziału w demonstratorze GZM zaprasza zarówno podmioty dostarczające usługi z wykorzystaniem BSP jak i konstruktorów czy też instytucje naukowe.

HayBeeSee

CropHopper jumps in 10m grid points. Each time taking pictures 70cm from the ground. The resulting pictures are processed and some examples of what we can see:

 • Single leaf weeds (even blackgrass hiding underneath rocks)
 • Aphids, other bugs and where they have eaten leaves (at single-leaf)
 • Early signs of disease
 • Tiller-count, plant counts, grain-counts per head

Most importantly, these maps are delivered every 2 days to your agronomist and you. If we find aphids or disease unexpectedly, you may need to modify your programme in less than 24 hours. We can help with that.

Katedra Telekomunikacji AGH

Katedra Telekomunikacji AGH, należy do Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH w Krakowie. Jest ważnym ośrodkiem kształcenia i badań naukowych w dziedzinie technik telekomunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem sieci i usług dużych szybkości. Katedra zatrudnia na pełnych etatach przeszło 60 osób (w tym 5 profesorów tytularnych); z Katedrą stale współpracuje ok. 25 doktorantów.

Główne obszary badawcze realizowane w Katedrze Telekomunikacji obejmują:

 1. Architektury i projektowanie sieci (nowoczesne sieci optyczne, sieci nakładkowe, sieci dostępowe, niezawodność sieci,aspekty techno-ekonomiczne sieci).
 2. Protokoły dla Internetu Następnej Generacji (jakość obsługi w sieciach IP, sygnalizacja i protokoły w systemach multimedialnych, dobór trasy i zarządzanie mobilnością, MPLS, GMPLS).
 3. Łączność bezprzewodowa (sieci 4G, sieci kratowe oraz ad hoc, optymalizacja sieci UMTS, jakość obsługi w sieciach komórkowych, kratowych, ad hoc, niezawodność w sieciach bezprzewodowych).
 4. Bezpieczeństwo w sieciach telekomunikacyjnych oraz systemach komputerowych (architektury i protokoły dla bezpiecznych sieci, detekcja intruzów, zarządzanie tożsamością, kryptografia kwantowa).
 5. Usługi dla społeczeństwa informacyjnego (systemy i aplikacje multimedialne, postrzegana jakość usług, rozwiązania telemedyczne, wsparcie komputerowe w diagnostyce i terapii medycznej).
 6. Techniki przetwarzania informacji w sieciach komputerowych oraz systemach multimedialnych (modulacje cyfrowe, znaki wodne, eksploracja danych).
 7. Systemy inteligentnego monitoringu i wymiany informacji na potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.

Mechatronika dla wszystkich

Projekt oraz strona Mechatronika dla wszystkich powstała w celu ułatwienia zainteresowanym przyswajania wiedzy na temat mechatroniki. Chcemy integrować, pomagać i zrzeszać wszystkich przyszłych oraz obecnych inżynierów, jak również osoby, które hobbistycznie podchodzą do tematu we wszystkich dziedzinach mechatroniki.

Dziedziny jakie obejmuje mechatronika:

 • Mechanika,
 • Automatyka,
 • Robotyka,
 • Elektryka,
 • Elektroniką,
 • Informatyka.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Polski urząd administracji rządowej obsługujący ministra właściwego do spraw działu administracji rządowej rolnictwo, rozwój wsi i rynki rolne.

Ministerstwo Rozwoju

Ministerstwo Rozwoju jest urzędem administracji rządowej zapewniającym obsługę Ministra Rozwoju.

Obszary naszej działalności to: gospodarka, budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, a także turystyka.

Dział gospodarka obejmuje sprawy:

 • gospodarki, w tym konkurencyjności gospodarki,
 • współpracy gospodarczej z zagranicą,
 • oceny zgodności, miar i probiernictwa,
 • własności przemysłowej,
 • innowacyjności,
 • działalności gospodarczej,
 • promocji gospodarki polskiej w kraju i za granicą oraz
 • współpracy z organizacjami samorządu gospodarczego.

Dział budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo obejmuje sprawy:

 • architektury,
 • budownictwa,
 • nadzoru architektoniczno-budowlanego,
 • planowania i zagospodarowania przestrzennego,
 • geodezji i kartografii,
 • rewitalizacji, z zastrzeżeniem art. 23a pkt 2 Ustawy z 4 września 1997 r. o działach administracji rządowej,
 • wspierania mieszkalnictwa,
 • gospodarki nieruchomościami, w tym nieruchomościami Skarbu Państwa,
 • infrastruktury komunalnej, z wyjątkiem określenia zasad i warunków zbiorowego zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi oraz zbiorowego odprowadzania ścieków,
 • rodzinnych ogrodów działkowych,
 • infrastruktury informacji przestrzennej.

Dział turystyka obejmuje sprawy:

 • zagospodarowania turystycznego kraju oraz
 • mechanizmów regulacji rynku turystycznego.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) jest agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od ponad 10 lat Centrum łączy świat nauki i biznesu, tworząc odpowiednie warunki do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Poprzez współfinansowanie procesów B+R wspiera rodzimych przedsiębiorców, istotnie zmniejszając ich ryzyko biznesowe towarzyszące wdrażaniu przełomowych projektów badawczych. Misją NCBR jest realizacja zadań służących społecznemu i gospodarczemu rozwojowi Polski oraz rozwiązywanie konkretnych cywilizacyjnych problemów jej mieszkańców. NCBR pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej w programach operacyjnych: Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój. Realizuje także szereg programów krajowych i międzynarodowych, a także projekty związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa. Z rocznym budżetem na prace B+R rzędu miliarda euro NCBR jest obecnie największym w kraju i regionie ośrodkiem wspierania rozwoju nauki i gospodarki.

OpenLink

OpenLink Sp. z o. o. to spółka typu spin-off utworzona przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Powstała ona z myślą o łączeniu potencjału przedsiębiorców, naukowców oraz organizacji publicznych po to by wspólnymi siłami tworzyć rozwiązania technologiczne będące odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez najróżniejsze branże. Inicjujemy nawiązywanie relacji pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk, z różnych branż, dzięki czemu uczestnicy interakcji mają szansę poszerzać horyzonty i zwiększać swoje możliwości rozwiązywania problemów współczesnego świata. Jest to możliwe, ponieważ ta interdyscyplinarna mieszanka pozwala poznać uczestnikom przedsięwzięć, które realizujemy, postrzeganie często tych samych problemów z różnych perspektyw.

Operator Chmury Krajowej

Chmura Krajowa jest dziś najbardziej wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań chmury obliczeniowej na polskim rynku. Naszym celem jest przyspieszenie cyfrowej transformacji polskich przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Cyfryzacja zwiększa tempo rozwoju, obniża koszty działania i zapewnia narzędzia, dzięki którym przedsiębiorstwa zwinnie wprowadzają innowacje, dostosowując produkty i usługi do szybko zmieniających się oczekiwań rynku. Aby organizacja mogła tak działać, potrzebuje dobrze przygotowanej i skutecznie przeprowadzonej cyfrowej transformacji.

Chmura obliczeniowa jest niezbędnym elementem tego procesu, ponieważ coraz więcej nowoczesnych technologii rozwija się wyłącznie w środowisku chmurowym. Chmura ściśle wiąże wydatki z faktycznie wykorzystywanymi zasobami. Zapewnia skalowalność, zwiększa niezawodność i bezpieczeństwo środowiska IT. Wspiera wykorzystanie zwinnych metodyk i umożliwia automatyzację powtarzalnych procesów. Stosowanie podejścia cloud native, w którym zwinne aplikacje i systemy są rozwijane od podstaw w chmurze, przyspiesza implementację nowych projektów i proces ciągłego doskonalenia wdrożonych już rozwiązań.

Działamy w modelu multicloud oferując zarówno usługi świadczone z własnej Platformy Chmury Krajowej, jak i rozwiązania globalnych dostawców chmury publicznej. To połączenie zapewnia klientom swobodę wyboru między dostępnymi wariantami adopcji rozwiązań chmurowych. Pomagamy optymalizować procesy i koszty IT skracając czas realizacji projektów i zwiększając efektywność działania. W tym modelu wykorzystanie chmury obliczeniowej nie tylko umożliwia transformację, ale także daje szansę na kreację nowej wartości w każdej organizacji.

Oracle

Oracle Corporation – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania do szeroko rozumianej obsługi przedsiębiorstw, a w szczególności systemów zarządzania bazą danych. Oracle jest drugim na świecie pod względem przychodów sprzedawcą oprogramowania.

Państwowa Straż Pożarna

Państwowa Straż Pożarna, PSP – zawodowa, umundurowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt formacja przeznaczona do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Komendant Główny PSP jest organem podległym wobec ministra właściwego ds. wewnętrznych.

Polska Izba Systemów Bezzałogowych

Głównym celem działalności Izby – związku pracodawców – jest stworzenie platformy współpracy uczestników polskiego rynku bezzałogowych statków powietrznych i wspólne podjęcie działań, które umożliwiają rozwój rynku dronów i rynku usług świadczonych przy ich użyciu.

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN jest znanym w skali międzynarodowej węzłem europejskiej przestrzeni badawczej w zakresie infrastruktury informatycznej nauki oraz ważnym centrum badawczo-rozwojowym w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ang. ICT – Information and Communication Technologies). Jako centrum rozwojowe e-Infrastruktury, PCSS zaprojektował i zbudował Sieć Metropolitalną POZMAN, Centrum Komputerów Dużej Mocy, oraz krajową sieć szerokopasmową PIONIER, utrzymywaną i nadal rozbudowywaną przez PCSS.

PCSS stanowi ważny element globalnej bazy badań i rozwoju, realizując projekty głównie w ramach kolejnych Programów Ramowych Unii Europejskiej, ale także wspierając inicjatywy R&D z ponad tysiącem partnerów z całego świata. PCSS uczestniczył i uczestniczy w 173 takich projektach, 19 z nich koordynując. Przez ponad ćwierć wieku swojej działalności w Centrum zrealizowano łącznie już 225 projektów badawczych i strukturalnych (koordynując aż 36 z nich), co stanowi jedną szóstą wszystkich projektów PCSS).

Restauracja Odlot

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej restauracji mieszczącej się na lotnisku Muchowiec w Katowicach – do niezwykłego miejsca gdzie przy stoliku można obserwować starty i lądowania samolotów, a na niebie krążące szybowce.

Zapraszamy na kawę i domowe ciasto, do spotkań rodzinnych lub z przyjaciółmi, do spróbowania potraw inspirowanych tradycją śląskiej kuchni i dalekimi podróżami.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa – polski, państwowy instytut badawczy z siedzibą w Warszawie istniejący od 1926 roku. Działalność placówki skupia się na świadczeniu usług projektowych, inżynierskich i badawczych w zakresie lotnictwa i kosmonautyki.

Sileman Sp. z o.o.

Jesteśmy jednym z czołowych dostawców internetu dla firm i instytucji publicznych na terenie Górnego Śląska i Zagłębia. Świadczymy również szereg usług, w tym: monitoring, telefonię stacjonarną oraz transmisję danych.

Świadczymy swoje usługi w oparciu o własną infrastrukturę światłowodową. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii tworzymy kompleksowe rozwiązania w zakresie usług telefonicznych, transmisji danych, dzierżawy światłowodów, Internetu dla biznesu i ISP oraz monitoringu.

Naszym celem jest dostarczanie usług niezawodnych i zintegrowanych, co gwarantuje naszym Klientom bezpieczeństwo i efektywność pracy.

Zapraszamy do współpracy korporacje, placówki administracji publicznej, lokalnych operatorów telekomunikacyjnych oraz małe i średnie firmy!

Obecnie nasze usługi świadczymy na terenie: Katowic, Mikołowa, Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Bytomia, Piekar Śląskich, Radzionkowa, Zabrza, Gliwic, Pyskowic, Mysłowic, Sosnowca, Czeladzi, Siemianowic Śląskich i Dąbrowy Górniczej.

Świat dronów

Aktualności z Polski i ze Świata na temat bezzałogowych statków powietrznych (BSP) zwanych potocznie dronami, UAV’ami lub BSL.

Transfer Multisort Elektronik

Transfer Multisort Elektronik (TME) to jeden z największych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. W 2020 r. TME sprzedało ponad 1,5 mld komponentów. Firma zatrudnia ponad 1000 osób w centrali w Polsce i spółkach zależnych w 11 innych krajach: Chinach, Czechach, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Węgrzech, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Dystrybutor obsługuje kilkadziesiąt tysięcy firm w ponad 150 krajach i wysyła 5.000 paczek dziennie. Firma posiada dwa centra dystrybucyjne, zlokalizowane w Łodzi oraz w Rzgowie. Wśród oferowanych 400.000 produktów znaleźć można wyroby blisko 1200 producentów z całego świata. Szeroka oferta TME obejmuje półprzewodniki, optoelektronikę, źródła światła i energii, elementy pasywne, złącza, przekaźniki, styczniki, przewody i kable, obudowy, źródła dźwięku, przełączniki i kontrolki, elementy mechaniczne, systemy chłodzenia i wentylatory, automatykę, pneumatykę, wyposażenie warsztatowe, wyposażenie biurowe, akcesoria komputerowe, robotykę i inne.

U-space

U-space is a set of new services relying on a high level of digitalisation and automation of functions and specific procedures designed to support safe, efficient and secure access to airspace for large numbers of drones. As such, U-space is an enabling framework designed to facilitate any kind of routine mission, in all classes of airspace and all types of environment – even the most congested – while addressing an appropriate interface with manned aviation and air traffic control. In support of this initiative, in 2017 the SESAR Joint Undertaking drafted the U-space blueprint, a vision of how to make U-space operationally possible. The blueprint proposes the implementation of 4 sets of services to support the EU aviation strategy and regulatory framework on drones:
U1: U-space foundation services covering e-registration, e-identification and geofencing.
U2: U-space initial services for drone operations management, including flight planning, flight approval, tracking, and interfacing with conventional air traffic control.
U3: U-space advanced services supporting more complex operations in dense areas such as assistance for conflict detection and automated detect and avoid functionalities.
U4: U-space full services, offering very high levels of automation, connectivity and digitalisation for both the drone and the U-space system.

Urząd Lotnictwa Cywilnego

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego jako organ administracji rządowej działa na rzecz bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce. Od strony formalnej do kompetencji Prezesa Urzędu należą wszystkie sprawy związane z lotnictwem cywilnym z wyjątkiem spraw zastrzeżonych w ustawach oraz umowach międzynarodowych na rzecz ministra właściwego do spraw transportu lub innych organów administracji publicznej. Prezes Urzędu wykonuje nadzór lotniczy oraz jest władzą lotniczą w rozumieniu umów międzynarodowych. W jego jurysdykcji są bezzałogowe statki powietrzne,   ich właściciele i operatorzy.