Aeroklub Poznański im. Wandy Modlibowskiej

Aeroklub Poznański im. Wandy Modlibowskiej, założony w roku 1919, jest najstarszym polskim aeroklubem. Jesteśmy stowarzyszeniem, jednostką organizacyjną Aeroklubu Polskiego, z siedzibą w Warszawie.

Aeroklub Poznański wpisany jest w rejestr stowarzyszeń, nie jest wpisany do rejestru przedsiębiorców. Aeroklub Poznański figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000056914(rejestracja 15 listopada 2001r.)

Aeroklub Poznański prowadzi działalność lotniczą w dziedzinie sportu lotniczego, w tym na lotnisku Kąkolewo.

aeroMind

AeroMind to przede wszystkim zgrany zespół ludzi absolutnie oddanych tematyce dronów. Bezzałogowe statki to dla nas wyzwanie, dostrzegamy ich nieskończone możliwości, ale jednocześnie nie zapominamy o tym, czego doświadczył chyba każdy użytkownik drona – o radości latania. Tutaj spotkasz grupę doświadczonych fachowców z obszaru automatyki, elektryki, optyki i informatyki. Drony to nowoczesne, złożone maszyny, które traktujemy z pełnym szacunkiem i profesjonalizmem, jednak ani na chwilę nie przestają być dla nas źródłem ekscytacji. Doświadczenie zdobywaliśmy przy małych i wielkich projektach, nieustannie ucząc się czegoś nowego i elastycznie wpasowując się w indywidualne oczekiwania poszczególnych Klientów.

Airworks

Specjalizujemy się w usługach z wykorzystaniem profesjonalnych dronów. Mapujemy teren, docieramy do miejsc trudno dostępnych dla ludzi, przeprowadzamy kontrole z powietrza i przygotowujemy raporty pokontrolne – to tylko niewielka część naszej działalności. Dzięki wyspecjalizowanemu sprzętowi i unikalnym umiejętnościom oferujemy usługi dla przemysłu oraz instytucji publicznej. Siedziba główna jest w Szczecinie.

Clico

CLICO działa na rynku polskim oraz rynkach Europy Centralnej/Wschodniej od ponad dwudziestu siedmiu lat. Zawsze staramy się pracować uczciwie, kompetentnie i z pasją. Nasza oferta obejmuje niezwykle interesujące technologie, które ulegają nieprzerwanemu rozwojowi. Ciągle coś nowego, ciągle coś interesującego, jeszcze bardziej zaawansowane techniki, jeszcze nowsze rozwiązania – to obraz branży IT. Mamy to szczęście, że nie jest dane nam się nudzić i popadać w rutynę. Mamy to szczęście, że zawsze możemy i wręcz musimy coś dodać od siebie aby nasza oferta i nasze rozwiązania spełniały wymogi klientów – to podstawowe zadanie jakie stoi przed dystrybutorem z wartością dodaną.

Od 10 grudnia 2002 roku Clico Sp. z o.o. jest w posiadaniu Certyfikatu Systemu Jakości, potwierdzającego zgodność wdrożonego systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015 i Kryteriami WSK.

Dilectro

Jesteśmy doświadczonym zespołem, który na rynku b2b elektroniki użytkowej działa od 15 lat. Współpracujemy z największymi producentami sprzętu elektronicznego i użytkowego na całym świecie. Wspieramy naszych partnerów handlowych dostarczając im sprzęt najlepszej jakości, w najkrótszych możliwych terminach i w bardzo dobrych warunkach. Poza urządzeniami dostarczamy także wsparcia serwisowego a także szkoleniowego z wykorzystaniem własnej szkoły – DJI Academy. Dilectro to autoryzowany dystrybutor DJI.

DRON.edu.pl

DRON.edu.pl to ogólnopolska sieć ośrodków szkolenia. Jesteśmy polską marką z polskim kapitałem. W naszym ośrodku zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych do celów komercyjnych. Prowadzimy szkolenia do uprawnień państwowych oraz szkolenia specjalistyczne. Co nas wyróżnia? Organizujemy egzaminy państwowe, pomagamy w wypełnieniu formalności, sprzedajemy polisy OC na drony, mamy najnowszy i najlepszy sprzęt wiodących marek. Zależy nam na indywidualnym podejściu do każdego kursanta. Z nami możesz uzyskać wysokie dofinansowanie na wybrany kurs. Chcesz zacząć karierę jako operator drona, zależy Ci na podniesieniu swoich kwalifikacji – dobrze trafiłeś, pomożemy Ci w tym.

Zapisz się na szkolenie i zostań profesjonalistą! Ośrodek szkolenia posiada Certyfikat ISO, który potwierdza wdrożenie i stosowanie Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z normą PN-EN ISO 9001:2015-10. Jesteśmy wpisani do rejestru podmiotów szkolących Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod nr 194RPS-07/2016. Posiadamy również wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr. 2.24/00319/2016, który pozwala na odbycie szkolenia z funduszy publicznych osobom bezrobotnym i poszukującym pracy.

DroneTech World Meeting

Integrujemy branżę dronów i wspieramy jej rozwój od 2016 roku. Dołącz do międzynarodowego grona biznesmenów, naukowców i pasjonatów wszystkiego, co związane z nowoczesnymi technologiami bezzałogowymi. Zapraszamy do Torunia na targi, konferencję, spotkania B2B, pokazy i halowe mistrzostwa w wyścigach dronów. DroneTech World Meeting jest przestrzenią, w której poznasz przyszłość bezzałogowych i autonomicznych technologii działających w służbie człowiekowi. To spotkanie dla ludzi, którzy nie boją się odważnych pomysłów. Zobacz na własne oczy świat pojazdów i systemów, które już dziś używane są w przemyśle, transporcie, rekreacji, bezpieczeństwie, edukacji i nauce, a które jutro będą codziennością niemalże we wszystkich dziedzinach życia.

DRONpol.com

Dostarczamy rozwiązania oparte o systemy bezzałogowe oraz technologie systemów informacji geograficznej na terenie całej Polski. Świadczymy usługi z zakresu foto- i wideodokumentacji, opracowań fotogrametrycznych, multispektralnych oraz pomiarów składu i jakości powietrza. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszego zespołu w szkoleniu pilotów-operatorów bezzałogowych statków powietrznych oraz realizacji wielu projektów z wykorzystaniem dronów, zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa realizacji zleconych nam zadań.

Uważamy, że technologie bezzałogowe mogą wydatnie podnieść jakość życia całych społeczności, podnieść efektywność przedsiębiorstw pozwalając na redukcję kosztów oraz realnie zwiększyć bezpieczeństwo. W myśl tych idei staliśmy się pionierami w realizacji usług pomiaru jakości powietrza. Nasze zespoły pomiarowe można spotkać w wielu miejscach Polski, gdzie razem z lokalnymi służbami pracują na rzecz zdrowia i życia Polaków. Chcąc stale rozwijać nasze technologie przystąpiliśmy realizacji do projektu badawczo-rozwojowego MapAir, którego celem jest opracowanie nowoczesnego rozwiązania bezzałogowego pozwalającego na obszarową diagnostykę jakości powietrza.

Marka DRONpol.com wchodzi w skład grupy Tomkov i została stworzona do realizacji usług dla Jednostek Samorządów Terytorialnych w zakresie wykorzystania dronów i nowoczesnych systemów informatycznych. Decydując się na współpracę z nami zyskują Państwo dostęp do oferty pozostałych marek grupy Tomkov takich jak szkolenia specjalistyczne w ośrodku DRON.edu.pl; dostawa specjalistycznego sprzętu za pośrednictwem sklepu Nextron.pl

Fundacja Instytut Mikromakro

Nasz think-tank dąży do wzrostu społecznej akceptacji systemów inteligentnych, w tym dronów, robotów i systemów fuzji informacji. Programmamus futura – oto nasze motto.

Do podstawowych działań należy Droniada. Jej misją jest edukacja społeczna w zakresie popularyzacji systemów bezzałogowych i autonomicznych. Droniada stymuluje rozwój kompetencji technologicznych i zarządczych zarówno po stronie przedstawicieli świata akademickiego jak i biznesu oraz sektora publicznego. To kuźnia kadr przemysłu 4.0.

W poprzednich latach stawialiśmy nacisk na wykorzystanie technologii przemysłu 4.0, w tym dronów, w mi­­sjach poszukiwawczo-ratowniczych oraz w inspekcji infrastruktury krytycznej. Teraz skupiamy się na rolnictwie precyzyjnym i ochronie środowiska.

Integrale IT

Integrale IT tworzą działający od wielu lat na rynku pracownicy będący czołowymi ekspertami, dla których IT jest pasją.

Specjalizujemy się w obszarze rozwiązań programowo definiowanych (SDN, SD-WAN, SD-LAN, SDDC), teletransmisji, bezpieczeństwie IT oraz rozwiązaniach dedykowanych dla Data Center.

Wiedza techniczna, unikatowe kompetencje oraz ponadprzeciętne zaangażowanie w budowanie wartości naszych Klientów zostały potwierdzone uzyskanymi statusami partnerskimi oraz docenione licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

Posiadamy trzy oddziały na terenie kraju oraz sieć partnerów serwisowych, co gwarantuje naszym Klientom dostęp do specjalistów o każdej porze dnia i nocy przez 24 godziny na dobę.

Misją naszej firmy jest dostawa kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających przedsiębiorstwom cyfrową transformację.

Katedra Telekomunikacji AGH

Katedra Telekomunikacji AGH, należy do Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH w Krakowie. Jest ważnym ośrodkiem kształcenia i badań naukowych w dziedzinie technik telekomunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem sieci i usług dużych szybkości. Katedra zatrudnia na pełnych etatach przeszło 60 osób (w tym 5 profesorów tytularnych); z Katedrą stale współpracuje ok. 25 doktorantów.

Główne obszary badawcze realizowane w Katedrze Telekomunikacji obejmują:

 1. Architektury i projektowanie sieci (nowoczesne sieci optyczne, sieci nakładkowe, sieci dostępowe, niezawodność sieci,aspekty techno-ekonomiczne sieci).
 2. Protokoły dla Internetu Następnej Generacji (jakość obsługi w sieciach IP, sygnalizacja i protokoły w systemach multimedialnych, dobór trasy i zarządzanie mobilnością, MPLS, GMPLS).
 3. Łączność bezprzewodowa (sieci 4G, sieci kratowe oraz ad hoc, optymalizacja sieci UMTS, jakość obsługi w sieciach komórkowych, kratowych, ad hoc, niezawodność w sieciach bezprzewodowych).
 4. Bezpieczeństwo w sieciach telekomunikacyjnych oraz systemach komputerowych (architektury i protokoły dla bezpiecznych sieci, detekcja intruzów, zarządzanie tożsamością, kryptografia kwantowa).
 5. Usługi dla społeczeństwa informacyjnego (systemy i aplikacje multimedialne, postrzegana jakość usług, rozwiązania telemedyczne, wsparcie komputerowe w diagnostyce i terapii medycznej).
 6. Techniki przetwarzania informacji w sieciach komputerowych oraz systemach multimedialnych (modulacje cyfrowe, znaki wodne, eksploracja danych).
 7. Systemy inteligentnego monitoringu i wymiany informacji na potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.

Mechatronika dla wszystkich

Projekt oraz strona Mechatronika dla wszystkich powstała w celu ułatwienia zainteresowanym przyswajania wiedzy na temat mechatroniki. Chcemy integrować, pomagać i zrzeszać wszystkich przyszłych oraz obecnych inżynierów, jak również osoby, które hobbistycznie podchodzą do tematu we wszystkich dziedzinach mechatroniki.

Dziedziny jakie obejmuje mechatronika:

 • Mechanika,
 • Automatyka,
 • Robotyka,
 • Elektryka,
 • Elektroniką,
 • Informatyka.

OpenLink

OpenLink Sp. z o. o. to spółka typu spin-off utworzona przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Powstała ona z myślą o łączeniu potencjału przedsiębiorców, naukowców oraz organizacji publicznych po to by wspólnymi siłami tworzyć rozwiązania technologiczne będące odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez najróżniejsze branże. Inicjujemy nawiązywanie relacji pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk, z różnych branż, dzięki czemu uczestnicy interakcji mają szansę poszerzać horyzonty i zwiększać swoje możliwości rozwiązywania problemów współczesnego świata. Jest to możliwe, ponieważ ta interdyscyplinarna mieszanka pozwala poznać uczestnikom przedsięwzięć, które realizujemy, postrzeganie często tych samych problemów z różnych perspektyw.

Paintball balls PRF

Prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową kulek piantballowych FIRE LIFE. Realizujemy zamówienia na każdą ilość. Zapewniamy transport na terenie całego kraju. Zamów już dziś najwyższej jakości kulki paintballowe FIRE LIFE wyprodukowane w Polsce.

Notabene kapsułki żelatynowe, zwane również kapsułkami miękkimi (elastycznymi) cieszą się ogromną popularnością wśród leków oraz suplementów diety. Popularność zawdzięczają swoim właściwościom mechanicznym oraz fizycznym, dzięki którym zamknięte w ich wnętrzu substancje również zachowują wszelkie swoje cechy oraz parametry. Najważniejszą zaletą kapsułek żelatynowych jest ich hermetyczność, która daje gwarancję 100% ochrony substancji zawartych w ich wnętrzu przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Kapsułki miękkie to świetne rozwiązanie ze względu ich całkowitą obojętność dla ludzkiego organizmu – ulega strawieniu. Dzięki temu możemy zminimalizować stosowanie substancji pomocniczych w formie probiotyków czy też preparatów osłonowych, w przeciwieństwie do zwykłych pastylek lub tabletek. Kapsułki żelatynowe dają ogromne pole do popisu w zakresie różnorodności smaków i zapachów co pozwala niwelować nieprzyjemne właściwości zawartości kapsułki. Takie rozwiązanie daje możliwość stosowania kapsułek miękkich w leczeniu oraz suplementacji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska – państwowa uczelnia o profilu technicznym w Poznaniu.

Największy kampus uczelni znajduje się po obu stronach ulicy Piotrowo, na terenie osiedla samorządowego Rataje. Siedziba władz uczelni (rektorat) mieści się w zabytkowym budynku na Wildzie. Za datę powstania tej uczelni przyjmuje się rok 1919, jakkolwiek status wyższej szkoły technicznej o charakterze politechniki nadała jej Rada Ministrów dopiero w 1955.

Uczelnia jest notowana w pierwszej 10 najlepszych politechnik w Polsce. W 2020 roku ranking Perspektyw sklasyfikował uczelnie jako najlepszą w Polsce dla kierunku Logistyka, drugą dla kierunku Automatyka i robotyka oraz trzecią dla dyscyplin: Informatyka, Inżynieria Chemiczna i Inżynieria produkcjiWszystkie dyscypliny realizowane na Politechnice znajdują się w pierwszej dziesiątce w Polsce. Uczelnia zostala także sklasyfikowana na 1. miejscu w Polsce oraz 314. na świecie dla dyscyplin informatyka i elektronika

Polska Izba Systemów Bezzałogowych

Głównym celem działalności Izby – związku pracodawców – jest stworzenie platformy współpracy uczestników polskiego rynku bezzałogowych statków powietrznych i wspólne podjęcie działań, które umożliwiają rozwój rynku dronów i rynku usług świadczonych przy ich użyciu.

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN jest znanym w skali międzynarodowej węzłem europejskiej przestrzeni badawczej w zakresie infrastruktury informatycznej nauki oraz ważnym centrum badawczo-rozwojowym w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ang. ICT – Information and Communication Technologies). Jako centrum rozwojowe e-Infrastruktury, PCSS zaprojektował i zbudował Sieć Metropolitalną POZMAN, Centrum Komputerów Dużej Mocy, oraz krajową sieć szerokopasmową PIONIER, utrzymywaną i nadal rozbudowywaną przez PCSS.

PCSS stanowi ważny element globalnej bazy badań i rozwoju, realizując projekty głównie w ramach kolejnych Programów Ramowych Unii Europejskiej, ale także wspierając inicjatywy R&D z ponad tysiącem partnerów z całego świata. PCSS uczestniczył i uczestniczy w 173 takich projektach, 19 z nich koordynując. Przez ponad ćwierć wieku swojej działalności w Centrum zrealizowano łącznie już 225 projektów badawczych i strukturalnych (koordynując aż 36 z nich), co stanowi jedną szóstą wszystkich projektów PCSS).

Prometheus S.A.

Działalność Prometheus S.A. – spółka powstała z udziałem liderów w produkcji dronów w Polsce w 2019 r, gdzie głównym zadaniem spółki jest produkcja i sprzedaż dronów do ROZMOWY z ludźmi w czasie rzeczywistym z opcjami automatycznego śledzenia osób lub pojazdów.

Głównym odbiorcą naszych dronów jest rynek Światowy.
Nasz zespół brał udział w 20 projektach lotniczych między innymi PW-5, AOS 71, Flaris, AF -129,At-5, AT 6 i innych oraz w 25 projektach dronowych takich jak największy Polski dron PW -100 czy Samonit, Bielik, RoboKopter i wiele innych.

Siedzibą spółki jest zakład produkcyjno-laboratoryjny w Warszawie Aleja Krakowska 110/114.

SALESmanago

Tworzymy jeden z najbardziej innowacyjnych na świecie system klasy marketing automation. Naszą platformę dedykujemy sklepom internetowym, firmom B2C i B2B każdej wielkości. Nasi klienci osiągają znakomite wyniki sprzedażowe poprzez wdrażanie automatycznych, personalizowanych procesów we wszystkich kanałach marketingowych.

SALESmanago Marketing Automation zapewnia proste w obsłudze rozwiązania, które na nowo definiują sposób wykorzystywania tradycyjnych narzędzi marketingowych. W każdym elemencie naszej platformy staramy się wychodzić poza ramy i standardowe oczekiwania związane z e-mail marketingiem, dynamicznymi treściami na stronę www, social media marketingiem, reklamą w sieciach reklamowych i marketingiem mobilnym. Przewagę SALESmanago w tych elementach osiągamy dzięki unikalnemu na skalę światową wykorzystaniu w czasie rzeczywistym stale napływających danych behawioralnych i transakcyjnych o klientach.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa – polski, państwowy instytut badawczy z siedzibą w Warszawie istniejący od 1926 roku. Działalność placówki skupia się na świadczeniu usług projektowych, inżynierskich i badawczych w zakresie lotnictwa i kosmonautyki.

Spartaqs

Spartaqs Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji bezzałogowych systemów latających, pływających i jeżdżących. W swoich działaniach Spartaqs posługuje się dewizą: „BEZPIECZEŃSTWO BEZ KOMPROMISÓW”.  
Zespół ekspertów Spartaqs składa się z projektantów oraz konstruktorów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu i wdrażaniu nowoczesnych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru systemów bezzałogowych.
Spółka projektuje konstrukcje mechaniczne, oprogramowanie oraz elektronikę i posiada autorskie rozwiązania, które pozwalają oferować technologię na poziomie unikatowym w skali światowej.
Spartaqs wyróżnia się tym, iż wszystkie projekty oraz rozwiązania technologiczne są tworzone od podstaw przez własne biuro konstrukcyjne, dotyczy to w szczególności kluczowych komponentów, takich jak elektronika, protokoły transmisji i szyfrowania, algorytmy autonomii lotu, a także innych istotnych części. Pozwala to na realizację zadań na bardzo wysokim poziomie. Spółka opracowuje systemy w większości w oparciu o materiały i zasoby pochodzenia krajowego.

Świat dronów

Aktualności z Polski i ze Świata na temat bezzałogowych statków powietrznych (BSP) zwanych potocznie dronami, UAV’ami lub BSL.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej

Szkoła Główna Służby Pożarniczej jest publiczną uczelnią służb państwowych, kształcącą i wychowującą strażaków Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy innych służb i straży oraz osoby cywilne w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności.

SGSP została utworzona rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 1982 r. w sprawie utworzenia Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (Dz. U. Nr 3, poz. 21), działa na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. Nr 1668, z późn. zm.) oraz  statutu.

SGSP jest jednocześnie jednostką organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej, działającą na podstawie ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2009 r. nr 12, poz. 68, z późn. zm.).

Do zadań Uczelni, jako jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, należy uczestniczenie w akcjach ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń, a także wykonywanie innych zadań określonych ustawą o PSP.

Powyższe zadania realizowane są siłami i środkami SGSP, w tym głównie siłami i środkami Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SGSP, a także Kompanii Szkolnej „Warszawa” Centralnego Odwodu Operacyjnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Minister właściwy do spraw wewnętrznych sprawuje nadzór nad zgodnością działań Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z przepisami prawa i statutem, a także nad prawidłowością wydatkowania środków publicznych.

Misją Szkoły Głównej Służby Pożarniczej jest kreowanie wiedzy, jej rozpowszechnianie i wykorzystanie poprzez kształcenie kadry oficerskiej dla potrzeb dynamicznego rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz kadr o najwyższych kwalifikacjach w zakresie: oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia i innych wartości przed tymi zagrożeniami, także wychowanie studentów w poczuciu patriotyzmu, ofiarności w służbie i w pracy, w poszanowaniu dyscypliny służby i pracy oraz prowadzenie badań istotnie wzbogacających wiedzę z zakresu bezpieczeństwa obywateli.
W swojej działalności SGSP kieruje się zasadami rzetelności w dążeniu do prawdy, szacunku i życzliwości w stosunku do pracowników i studentów bez względu na różnice poglądów, przestrzegając zasady transparentności procedur i wzajemnego zaufania.

Transfer Multisort Elektronik

Transfer Multisort Elektronik (TME) to jeden z największych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. W 2020 r. TME sprzedało ponad 1,5 mld komponentów. Firma zatrudnia ponad 1000 osób w centrali w Polsce i spółkach zależnych w 11 innych krajach: Chinach, Czechach, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Węgrzech, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Dystrybutor obsługuje kilkadziesiąt tysięcy firm w ponad 150 krajach i wysyła 5.000 paczek dziennie. Firma posiada dwa centra dystrybucyjne, zlokalizowane w Łodzi oraz w Rzgowie. Wśród oferowanych 400.000 produktów znaleźć można wyroby blisko 1200 producentów z całego świata. Szeroka oferta TME obejmuje półprzewodniki, optoelektronikę, źródła światła i energii, elementy pasywne, złącza, przekaźniki, styczniki, przewody i kable, obudowy, źródła dźwięku, przełączniki i kontrolki, elementy mechaniczne, systemy chłodzenia i wentylatory, automatykę, pneumatykę, wyposażenie warsztatowe, wyposażenie biurowe, akcesoria komputerowe, robotykę i inne.

U-space

U-space is a set of new services relying on a high level of digitalisation and automation of functions and specific procedures designed to support safe, efficient and secure access to airspace for large numbers of drones. As such, U-space is an enabling framework designed to facilitate any kind of routine mission, in all classes of airspace and all types of environment – even the most congested – while addressing an appropriate interface with manned aviation and air traffic control. In support of this initiative, in 2017 the SESAR Joint Undertaking drafted the U-space blueprint, a vision of how to make U-space operationally possible. The blueprint proposes the implementation of 4 sets of services to support the EU aviation strategy and regulatory framework on drones:
U1: U-space foundation services covering e-registration, e-identification and geofencing.
U2: U-space initial services for drone operations management, including flight planning, flight approval, tracking, and interfacing with conventional air traffic control.
U3: U-space advanced services supporting more complex operations in dense areas such as assistance for conflict detection and automated detect and avoid functionalities.
U4: U-space full services, offering very high levels of automation, connectivity and digitalisation for both the drone and the U-space system.

Urząd Lotnictwa Cywilnego

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego jako organ administracji rządowej działa na rzecz bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce. Od strony formalnej do kompetencji Prezesa Urzędu należą wszystkie sprawy związane z lotnictwem cywilnym z wyjątkiem spraw zastrzeżonych w ustawach oraz umowach międzynarodowych na rzecz ministra właściwego do spraw transportu lub innych organów administracji publicznej. Prezes Urzędu wykonuje nadzór lotniczy oraz jest władzą lotniczą w rozumieniu umów międzynarodowych. W jego jurysdykcji są bezzałogowe statki powietrzne,   ich właściciele i operatorzy.