Błażewicz GrzegorzGrzegorz Błażewicz
prezes zarządu Benhauer sp. z o.o.

Założyciel i Prezes Zarządu – posiada ponad 15 lat doświadczenia w polskiej międzynarodowej branży marketingowej. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w agencjach marketingowych w Nowym Jorku i Londynie. Przez 6 lat pełnił funkcję Dyrektora Marketingu Grupy Kapitałowej Comarch, jednego z największych dostawców rozwiązań IT w Unii Europejskiej. W 2006 roku został mianowany Prezesem Zarządu Interia.pl, jednego z największych portali internetowych w Europie, notowanego na GPW w Warszawie (Interia zatrudnia ponad 250 osób). W 2008 roku doprowadził do sprzedaży portalu dla jednej z największych grup medialnych na świecie – Bauer Media. Od tego czasu jako przedsiębiorca zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla działów marketingu, czego wynikiem jest powstanie SALESmanago Marketing Automation.

Dębkowska Katarzynadr Katarzyna Dębkowska

kierownik Zakładu Analiz i Monitoringu IBRKK-PIB

Specjalizuje się w wykorzystaniu metod statystyki wielowymiarowej w analizach zjawisk społeczno-gospodarczych. Swoją uwagę badawczą koncentruje na wykorzystaniu metod statystycznych w analizie i ocenie modeli biznesu przedsiębiorstw. Prowadzi również badania dotyczące upadłości przedsiębiorstw. W swoich badaniach wykorzystuje metodykę badań typu foresight. Była członkiem zespołu badawczego przy projektach: „Foresight technologiczny «NT FOR Podlaskie 2020». Regionalna strategia rozwoju nanotechnologii” oraz „Narodowy Program Foresight – wdrożenie wyników”. Przeprowadzała badania dla Mazowieckiego Centrum Informacji Gospodarczej pod nazwą „Regionalny foresight gospodarczy. Scenariusze wzrostu gospodarczego województwa mazowieckiego”.

Autorka wielu publikacji naukowych związanych z modelami biznesu, upadłością przedsiębiorstw, foresightem gospodarczy i technologicznym. Odbyła staż naukowy w Manchester Institute of Innovation Research University of Manchester. Jest członkiem Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierowania, Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją, IEEE Engineering Management Society, International Society for Manufacturing, Service and Management Engineering. Jest redaktorem statystycznym czasopisma naukowego „Engineering Management in Production and Services”.

Grabowski Marcin AMSMarcin Grabowski

dyrektor Działu Strategii i Analiz Sprzedażowych AMS S.A.

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z ukończonymi studiami doktoranckimi na tej samej uczelni z dysertacją w planach. Wykładowca m.in. Szkoły Głównej Handlowej i Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie, Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu.

Od 21 lat pracuje w mediach i reklamie. W swojej pracy zarządzał domem mediowym, agencją reklamową i firmą badawczą. Obecnie Head of Digital i Pełnomocnik Zarządu ds. Badań w AMS SA. Panelista i autor wielu prezentacji, m.in. na konferencjach: I-COM Global Summit w San Sebastian, panelista podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, uczestnik i członek rady programowej na konferencjach z cyklu Cyberresearch organizowanego przez Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii, panelista podczas Kongresów Innowacyjnej Gospodarki w Warszawie. Hobby: telemedycyna, cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja mediów.

Graham Stephenprof. Stephen Graham

School of Architecture, Planning & Landscape, Newcastle University

Zajmuje się teorią miast i urbanistyką na Wydziale Architektury, Planowania i Krajobrazu Uniwersytetu Newcastle. Analizuje zmiany zachodzące w miejskiej infrastrukturze i mobilności, mediach cyfrowych oraz bezpieczeństwie. Wykładał m.in. na Massachusetts Institute of Technology i Uniwersytecie Nowojorskim. Jest autorem licznych publikacji przetłumaczonych łącznie na osiemnaście języków. Najnowsza z nich to „The City from Satellites to Bunkers” z 2016 roku.

Grzesik MarekMarek Grzesik

dyrektor zarządzający KreaTech

Ukończył studia na kierunku Automatyka i Robotyka ze specjalnością Mechatronika i Robotyka na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Również w Krakowie studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym Zarządzanie ze specjalnością Zarządzanie sprzedażą w produkcji i handlu. Posiada bogate doświadczenie w zadaniach zespołowych, koordynacji pracy podwykonawców oraz nadzorowaniu realizacji zleceń.

Obecnie jest Dyrektorem Zarządzającym w firmie KreaTech, zajmującej się zajęciami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży m.in. z zakresu robotyki, elektroniki, grafiki komputerowej i druku 3D. Odpowiada za kierunek rozwoju przedsiębiorstwa oraz koordynuje działania wszystkich pracowników. Specjalizuje się w prowadzeniu i organizacji interaktywnych szkoleń oraz pokazów w dziedzinach takich jak robotyka, automatyka, high tech.

Ma nadzieję, iż w przyszłości, bazując na przekazanej przez niego wiedzy, dzieci i młodzież będą tworzyć elitę małopolskiej kadry IT, robotyki i automatyki. Poprzez współpracę z uczelniami wyższymi oraz udział w projektach unijnych przyczynił się do rozwoju potencjału studentów i ich kariery naukowej.

Hetmański Michał shortMichał Hetmański

Fundacja INSTRAT

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, b. stypendysta DAAD oraz współpracownik Fundacji Polonium w rejonie DACH. W Instracie zajmuje się energetyką, transportem miejskim oraz ekonomią opodatkowania i nierównościami społecznymi. Doświadczenie zdobywał m.in. w doradztwie transakcyjnym oraz analizie systemów podatkowych.

Sławomir Huczała - Spartaqs

Sławomir Huczała 

Właściciel, Główny Konstruktor Spartaqs Sp. z o.o. 

Innowator, projektant i konstruktor w branży nowych technologii, specjalizujący się w dziedzinie bezprzewodowej transmisji danych. Wieloletnie doświadczenie pozwala mu realizować nowatorskie projekty m.in. w zakresie profesjonalnych, bezzałogowych systemów latających, pływających i lądowych.

Laureat m.in. Nagrody Innovation Award 2016 za innowacyjny projekt wielozadaniowych dronów na Emirates & Europe Economic Forum 2016, oraz Polskiej Nagrody Innowacyjności 2017, a także Nagrody w Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości 2015 w kategorii: innowacyjność, nowoczesne technologie i w Narodowym Programie – Polska Przedsiębiorczość 2015.

Prelegent na spotkaniu wewnętrznym służb – Konferencja naukowa „Przeciwdziałanie zagrożeniom powstałym w wyniku bezprawnego i celowego użycia bezzałogowych platform mobilnych” organizowanej przez BOR w Warszawie w 2015 – pokaz skutecznego przechwytywania obcych dronów w locie, oraz na Konferencji „The Power of Synergy” w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej i zorganizowanej z wykorzystaniem systemów bezzałogowych.

Uczestnik dyskusji „Drony – Technologia dla ludzi i gospodarki” na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach w 2017, na którym zaproponował wprowadzenie nowej kategorii i nazewnictwa dla tego typu zautomatyzowanych urządzeń, mogących wykonywać zadania bez udziału człowieka. Do ich określenia w cywilnych, profesjonalnych zastosowaniach użył nazwy DRONOIDY. Nazwa ta ma na celu wprowadzenia rozróżnienia pomiędzy wojskowymi a profesjonalnymi i komercyjnymi konstrukcjami.

 

DSC_1615ok (1)Maciej Dulak

Klub Jagielloński

Członek zarządu Klubu Jagiellońskiego oraz ekspert ds. transportu Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Absolwent Politechniki Krakowskiej specjalizujący się w zagadnieniach związanych z transportem kolejowym, polityką transportową oraz implementacją nowych technologii w transporcie. Współtwórca i Prezes Zarządu spółki DGS działającej w sektorze ITS. Autor licznych publikacji prasowych i naukowych z zakresu systemów transportowych.

 

Klekotko Martadr Marta Klekotko

adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Stypendystka University of Chicago oraz State University of New York w Buffalo. Członkini i stała współpracowniczka międzynarodowej sieci badawczej Scenes Working Group przy Uniwersytecie w Chicago. Autorka licznych publikacji z zakresu przemian i rozwoju społeczności lokalnych. Prowadzi badania nad funkcjonowaniem społeczności lokalnych, przemianami wspólnotowości, kulturowymi mechanizmami zmiany i rozwoju oraz problemami upodmiotowienia społeczno-politycznego, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu kultury i sztuki na inkluzję społeczną i lokalny proces polityczny. Członkini Międzynarodowego Towarzystwa Socjologicznego (ISA), Europejskiego Towarzystwa Socjologicznego (ESA) oraz Polskiego Towarzystwa Socjologicznego (PTS).

kamila knapKamila Knap

Prawnik i partner zarządzający w firmie Legal Concept zajmującej się doradztwem prawnym dla szeroko pojętej branży kreatywnej, startupów i sektora e-commerce. Posiada doświadczenie w organizowaniu eventów, wspomaganiu firm na wczesnym etapie rozwoju oraz doradztwie artystom w zakresie własności intelektualnej. Założycielka Helfi, producenta zdrowych słodyczy.

DSC_6268

Sławomir Kosieliński

prezes Fundacji Instytut Mikromakro

Historyk, publicysta, zastępca dyrektora Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas. W latach od 1996 do 2010 dziennikarz tygodnika „Computerworld”.

Publikuje w tygodniku „Polityka” i magazynie „Computerworld”. Współautor badań i raportów Fundacji Instytut Mikromakro o robotyzacji: „Człowiek – maszyna – bezpieczeństwo” (2013) i „Roboty w przestrzeni publicznej” (2014). Inicjator badań rynkowych o dronach. Współredaktor raportu „Rynek dronów w Polsce. Księga popytu i podaży” (2015), redaktor raportu „Rynek dronów w Polsce. Świt w dolinie śmierci. Edycja 2017” oraz „Rynek dronów w Polsce. Jutrzenka. Edycja 2018”.

Specjalizuje się w zakresie zarządzania państwem za pomocą technik informacyjnych i komunikacyjnych, nowych technologii pobudzających rozwój miast oraz planowania strategicznego metodą foresight, a także pozyskiwania społecznej akceptacji na rzecz rozwoju rynku dronów, przemysłu kosmicznego, robotyzacji i systemów fuzji informacji. Popularyzator zastosowań nauki i techniki, w tym organizatorów konkursów dla zespołów akademickich Parada Robotów Droniada (od 2014) i pokazów naukowo-technologicznych w ramach Święta Województwa Lubuskiego (od 2015).

pawel kotlarskiPaweł Kotlarski

Key Account Manager

Ponad 13 lat doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych w zakresie zarządzania nieruchomościami.

W CBRE od maja 2013 roku, wcześniej: PRIBW Sp z o.o., King Sturge i Jones Lang LaSalle. Klienci: Heitman, TK Development, Balmain Asset Management, Arka BZ WBK i Pradera.
Od grudnia 2013 roku Dyrektor Galerii Kazimierz w Krakowie, zarządzanej przez CBRE dla Invesco Real Estate. Od grudnia 2017 roku zarządzanie Placem Unii w Warszawie. Od stycznia 2018 roku Key Account Manager dla Invesco Real Estate.

zbigniew_łukośZbigniew Łukoś

prezes zarządu exMetrix sp. z o.o.

Pomysłodawca, Prezes Zarządu i współwłaściciel ExMetrix. Od 20 lat zajmuje się praktycznym zastosowaniem sztucznej inteligencji w analizie danych. Autor wielu artykułów i analiz dotyczących wykorzystania Data Miningu i Big Data do wspomagania procesów decyzyjnych.

Mironowicz Izabela1Izabela Mironowicz

Wydział Architektury, Katedra Urbanistyki i Procesów Osadniczych, Politechnika Wrocławska

Urbanistka, autorka ponad 100 publikacji naukowych krajowych i zagranicznych z dziedziny urbanistyki. Oprócz działalności naukowej prowadzonej od ponad 25 lat na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, może wykazać się bogatym doświadczeniem praktycznym w zakresie sporządzania dokumentów planistycznych i strategicznych wszystkich szczebli – planów miejscowych, studiów uwarunkowań i kierunków polityki przestrzennej, planów strategicznych, strategii rewitalizacji, ekspertyz dla koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju.

Ekspertka wielu instytucji publicznych i prywatnych, także europejskich. Posiada bogate doświadczenie międzynarodowe; wykładała między innymi na uczelniach w Madrycie, Londynie, Paryżu Stuttgarcie, Berlinie, Brukseli. Visiting professor na Univeristé Paris IV Sorbonne (2012-2013) oraz na Univeristé Pierre Mendès France w Grenoble (2015). Członkini Rad Redakcyjnych „International Planning Studies” i „Urban Design International”. Recenzentka wielu prestiżowych pism urbanistycznych. W roku 2018 kolumnistka „disP: The Planning Review”. Członkini rady naukowej European Week of Regions and Cities University.

Ma bogate doświadczenie w wielostronnej współpracy i dużych programach mających na celu zaangażowanie społeczeństwa w procesy podejmowania decyzji, w szczególności w dziedzinie planowania i zagospodarowania przestrzennego. Inicjatorka i wieloletnia koordynatorka European Urban Summer School oraz AESOP Lecture Series. Organizatorka wielu studenckich i profesjonalnych warsztatów urbanistycznych, ostatnio dla International Society of City and Regional Planners – ISOCARP oraz współorganizatorka Master Class in Urban Governance and Planning dla studentów urbanistyki i architektury polskich i europejskich uczelni.

Aktywnie działająca na rzecz poprawy jakości przestrzeni miejskiej we Wrocławiu (ostatnio: „Analiza Funkcjonalna Osiedli Wrocławia”). Prezeska Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich we Wrocławiu (2012-2015). Sekretarz Generalny Association of European Schools of Planning (2011-2015) i przedstawicielka AESOP w Brussels European Liaison Office (2014-2017). Członkini Zarządu Głównego TUP (2009-2012 oraz 2015-2018). Koordynatorka Programowa VI Kongresu Urbanistyki Polskiej w Gdyni (20-22 czerwca 2018).

wojciech ozogWojciech Ożóg

Head of Ericsson Garage Poland, Program Manager

Odpowiedzialny za stworzenie i rozwój inkubatora pomysłów Ericsson Garage Poland oraz prowadzi globalny program efektywności wytwarzania produktów w ramach technologii mobilnych 4G i 5G.

Ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych dla różnych sektorów.

marcin pazMarcin Paź

menadżer ds. Klientów Kluczowych w sektorze Administracji Samorządowej – Esri Polska

Od początku swojej kariery związany z GIS-em, specjalista z zakresy systemów informacji geograficznej oraz kartografii.

Od kilku lat ściśle współpracuje z samorządami na każdym szczeblu: miasta, powiaty, województwa.

Blisko związany zwłaszcza z Gminą Miejską Kraków, z którą na co dzień współpracuje konsultując wiele projektów powiązanych z mapami cyfrowymi.

Rutkowski Piotr1Piotr Rutkowski

wiceprezes Fundacji Instytut Mikromakro

Ukończył Wydział Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiował fizykę i astronomię. Jest absolwentem studiów podyplomowych fotografii i informacji obrazowej, które obejmowały problematykę wizualizacji i obrazowania wyników badań naukowych. W Akademii Obrony Narodowej ukończył studia podyplomowe bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Prowadzi własną firmę konsultingową Rotel od 1990 roku. Jest doradcą ds. nowych technologii w kancelarii Wardyński i Wspólnicy, gdzie odpowiada również za obszar telekomunikacji w praktyce prawa nowych technologii. Zajmuje się uwarunkowaniami prawnymi, regulacyjnymi i technologicznymi innowacyjnych sektorów gospodarki. W ramach działalności konsultingowej specjalizuje się w problematyce strategii i regulacji rynku telekomunikacyjnego, zastosowaniach nowych technologii, bezpieczeństwie, ochronie infrastruktury krytycznej, zarządzaniu ryzykiem oraz uwarunkowaniami współpracy sektora prywatnego i publicznego. Doradzał wielu firmom sektora telekomunikacji. Był też zatrudniany jako ekspert przez administrację łączności, Sejm, instytucje międzynarodowe.

Jest jednym ze współtwórców systemu prawnego dla sektora telekomunikacji w Polsce. Uczestniczył w planowaniu i przygotowaniu kilkunastu projektów samorządowych sieci szerokopasmowych. Jest też założycielem i wiceprezesem fundacji Instytut Mikromakro, think-tanku promującego strategiczne myślenie o państwie i zabiegającego o społeczną akceptację nowych technologii.

Ryś MaciejMaciej Ryś

pomysłodawca i koordynator konkursu Smogathon

Absolwent Uniwersytetu w Yorku, Hong Kongu oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Zaciekły podróżnik zawsze gotowy na nowe wyzwania. Współzałożyciel wielu przedsięwzięć technologicznych, takich jak Przedszkolowo lub EarlyLogic. Konsultant strategiczny w PMR. Inicjator i lider Smogathonu, walczącego z zanieczyszczeniami powietrza za pomocą technologii.

Silbert Paweł Prezydent JaworznaPaweł Silbert

prezydent Jaworzna

Z wykształcenia magister ekonomii. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania funduszami UE oraz zarządzania projektami na AGH w Krakowie. Ukończył również studia podyplomowe z retoryki na UJ, UP Jana Pawła II w Krakowie.

W 1998 roku uzyskał mandat radnego, od 2002 roku prezydent Jaworzna. Był inicjatorem powstania i jest obecnym prezesem Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. Zawodowo był związany z energetyką. Pracuje również w zarządzie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego, jest jego przedstawicielem w Komitecie Monitorującym – RPO WSL 2014-2020. Za zasługi dla rozwoju miasta został w 2013 roku uhonorowany Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji. Otrzymał również liczne odznaczenia państwowe i resortowe.

Pod jego kierownictwem Jaworzno mocno się przeobraziło, czego następstwem są wyróżnienia w licznych konkursach i rankingach. Od wielu lat wspiera rozwój górnictwa i energetyki w Jaworznie, realizowanej z poszanowaniem zasobów środowiska i bezpieczeństwa mieszkańców. Prywatnie jest wielbicielem muzyki blues-rockowej, gra na gitarze elektrycznej. Z pasją kolekcjonuje minerały i fotografuje.

Sokołowski PawełPaweł Sokołowski

dyrektor Departamentu Cyfrowej Infrastruktury Miejskiej, Asseco Data Systems

Odpowiada za rozwój wszystkich rozwiązań przygotowywanych przez firmę Asseco na potrzeby smart cities oraz cyfrowej infrastruktury miejskiej na rynku polskim i zagranicznym. W ciągu roku współpracy z Asseco udało mu się pozyskać nowych zainteresowanych dla projektu ŚKUP, którzy wnieśli do niego rozwiązania AEP. Wzbogacił również system ITS w Rzeszowie o wyświetlacze LED oraz biletomaty.

W latach 2011-2012 pełnił funkcję CEO w City Parking Group s.r.o w Czechach oraz na Słowacji, a także zajmował stanowisko Business Development Advisor w CPG SA w Polsce. Wcześniej był odpowiedzialny za sektor administracji publicznej w Bull Poland. W tamtym czasie doprowadził do wprowadzenia kart miejskich w takich miastach jak Rybnik, Białystok i Tarnów.

Staszkiewicz Bogusław dyskretBogusław Staszkiewicz

Dyskret  sp. z o.o.

Ponad 19 lat zajmuje się obsługą techniczną obiektów (od hipermarketów, przez centra handlowe i hotel pięciogwiazdkowy, aż po budynek biurowy).

 

Szymczak JarosławJarosław Szymczak

dyrektor Centrum Handlowego Galeria Krakowska

Posiada prawie 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu centrami handlowymi. Pracę w ECE rozpoczął w 1998 roku, początkowo w Niemczech, a od 2000 roku w Polsce, gdzie przygotowywał otwarcia i zarządzał kolejnymi obiektami: Galerią Dominikańską we Wrocławiu, Galerią Łódzką oraz Galerią Krakowską. W latach 2007-2015 najpierw Head of Department Działu Zarządzania Centrami Handlowymi w Polsce, a następnie Dyrektor Regionalny Działu Zarządzania Centrami Handlowymi, odpowiedzialny poza Polską m.in. za Rosję, Litwę, Czechy i Słowację. Jest łodzianinem i absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Tobolewski Marek SalesManago

Marek Tobolewski 

Business Development Manager, SALESmanago 

Przez dekadę kreatywny z zawodu, obecnie automatyzuje marketing w SALESmanago, a po godzinach z pasją ironizuje w Antygencji.

 

 

Wąsowski Marek 6Marek Wąsowski

dyrektor Biura Konsorcjum Smart Power Grids Polska

Dyrektor Biura Konsorcjum Smart Power Grids – Polska realizującego projekty w zakresie inteligentnych sieci elektroenergetycznych (smart grids). Liderem Konsorcjum jest Politechnika Wrocławska.

W latach 1996-2005 pracował na stanowiskach kierowniczych w Polkomtelu, Netii, UPC, Onet.pl, Kroll Ontrack. Od 2007 związany z rynkiem produktów bezpieczeństwa, od 2011 roku na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej prowadzi prace naukowo-badawcze związane z cyberbezpieczeństwem sieci energetycznych.

Absolwent Politechniki Śląskiej, studia podyplomowe ukończył na Uniwersytecie Śląskim. Autor szeregu publikacji dotyczących cyberbezpieczeństwa projektów energetycznych.