Fundacja Instytut Mikromakro zaprasza do udziału w konferencji “Ludzie czy roboty? Zawody przyszłości”, która odbędzie się 23 kwietnia 2018 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim (Sala Błękitna i Sala Kolumnowa, ul. Spokojna 4).

UWAGA! Z przyczyn od nas niezależnych zmieniamy termin konferencji z 9 kwietnia na 23 kwietnia 2018 roku.

Czy roboty pozbawią ludzi pracy? Jak przygotować się do współpracy ze sztuczną inteligencją? Jak będzie wyglądała edukacja przyszłych konstruktorów zautomatyzowanych rozwiązań przemysłowych? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas prezentacji, paneli dyskusyjnych oraz debat prowadzonych w formacie World Cafe.

Przy 10 okrągłych stołach moderatorzy poprowadzą rozmowy na temat takich zawodów jak specjalista ds. robotyzacji, analityk danych, inżynier wydruków 3D czy tłumacz zachowań SI. Dowiemy się, jak będzie przebiegała edukacja w ramach relacji ludzie – roboty, czym zajmie się szef produkcji w zdalnie zarządzanej fabryce oraz jaka przyszłość czeka specjalistów ds. HR w zrobotyzowanej firmie. Poznamy wyzwania, jakie będzie miał przed sobą dyrektor fabryki przyszłości, a także specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa i logistyki pojazdów autonomicznych.

Głównym organizatorem konferencji jest Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowy Instytut Badawczy (IBRKK-PIB) w ramach popularyzacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie przy współpracy z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim. Pełny regulamin konferencji jest dostępny tutaj.

Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie IBRKK-PIB.