W raporcie "Rynek dronów w Polsce" poddamy analizie stan kształtującej się nowej branży. Ile jest takich firm i na czym zarabiają?

Przyjmijmy, że świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (tzw. UAVO), wydawanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego uzyskało do tej pory ok. 1700 osób (początek listopada 2015 r). To pozwala zarabiać na lataniu, chociażby kręcąc filmy na weselu. Potencjalnie tylu może być przedsiębiorców na tym rynku. Ale jeżeli uznamy, że połowa z osób, które zdało egzamin państwowy, uzyskało go dla własnej frajdy, by ew. z czasem zamienić hobby na biznes, zostaje 850 osób.

Wydane świadectwa kwalifikacji UAVO na świecie
Wydane świadectwa kwalifikacji UAVO na świecie

Wśród nich należy wydzielić grupę operatorów, którzy pracują razem w ramach jednej firmy. Załóżmy, że jest ich połowa. Bywa również tak, że niektórzy zatrudniają już po kilka osób z uprawnieniami. Pozostaje ok. 300 podmiotów gospodarczych, w większości prowadzonych w formie samodzielnej działalności gospodarczej, chociaż udało się nam zidentyfikować na tym rynku spółki akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki cywilne.

Na podstawie ankiet zebranych na potrzeby naszego raportu “Rynek dronów w Polsce”, stworzyliśmy mapę w Google Maps, która pokazuje Polskę Dronową  zarówno po stronie podażowej jak i popytowej (znane nam ciekawy przypadki użycia dronów). Na razie jest na niej umieszczonych ok. 120 podmiotów. W formie zagregowanej znajdą również swoje odbicie w analizach naszego raportu. Natomiast nazwę firmę, miejscowość, rok założenia, główny obszar działalności oraz adres strony WWW, umieścimy w raporcie GRATIS. Jeszcze można się dopisać do naszej mapy po wypełnieniu ankiety:
https://www.5zywiolow.pl/?p=9938.  Słowem, szukamy pozostałych firm, które postawiły na drony!