Dronpix to nieszablonowy zespół projektowy pod wodzą Jaśka Stojowskiego. Na co dzień są menedżerami IT i programistami w koncernie informatycznym GlobalLogic, który ma jedną ze swoich siedzib w Krakowie. Po godzinach zamieniają się w robotyków, którzy oprogramowują latające roboty.

Widać ich często na łąkach w okolicach Bonarki jak testują swoje konstrukcje. Start, lądowanie, start. I tak co najmniej kilkadziesiąt razy. Na Droniadę jadą dla fanu i ku chwale Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w której studiuje Jasiek. Są dla organizatorów Droniady sporym wyzwaniem. Znają wszystkie chwyty marketingowe, znakomicie prowadzą prezentacje, rok temu prowadzili nawet po  konkurencji Demo systemu. Po prostu zauroczyli jurorów. Na swoje nieszczęście są informatykami 🙂 i gdy przyszło obronić system w polu – … tenże się zawiesił.

Chcą teraz udowodnić, że warto na nich postawić. Szczególnie celują w konkurencję “Auto na radio”, ale są dobrej myśli, że przynajmniej znowu wygrają prezentację biznesową, by potem pozbierać punkty i zdobyć premiowane miejsce w klasyfikacji generalnej. “Cuda się zdarzają. Co potwierdzi każdy programista” – opowiadają sobie informatycy :-).

 

Więcej o Dronpix możecie przeczytać na ich stronie:

http://dronpix.pl/

Przygotowania do Droniady 2019 możecie śledzić na naszym facebooku:

https://www.facebook.com/droniadacc/