cropped-parada_robotów_kwadrat_ikona.jpgParada Robotów – Droniada 2016 odbędzie się w formule treningu służb reagowania kryzysowego we współpracy z dronami, robotami i systemami fuzji informacji oraz konkursu dla zespołów akademickich na terenie Aeroklubu Krakowskiego. Następnie spotkamy się na pikniku naukowo-technologicznym wokół Stadionu Wisły na krakowskich Błoniach. Aeroklub Krakowski

SPRAWDZIAN TECHNICZNY (17 czerwca 2016 r.,piątek, g. 10.00 – 13.00, Aeroklub Krakowski )
Przeegzaminujemy wszystkie zespoły – profesjonalne i studenckie –  czy ich sprzęt jest zdolny do udziału w misjach ratowniczych i czy operatorzy potrafią współpracować ze służbami reagowania kryzysowego. Państwowa Straż Pożarna reprezentowana w naszym Komitecie Organizacyjnym przez Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie, Szkołę Główną Służby Pożarniczej oraz Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej zadeklarowały przygotowanie różnych misji. Przykładowo sprawdzimy funkcjonowanie strażackich wozów dowodzenia we współpracy z dronami. Przygotowania do Droniady

TRENING (17 czerwca 2016 r., piątek, godz. 14.00 – 17.00, Aeroklub Krakowski)
Przeprowadzimy trening służb we współpracy z firmami w wybranych misjach ratowniczych z wykorzystaniem różnych sensorów np. kamer pracujących w podczerwieni i czujników promieniowania z uwzględnieniem specyfiki działania mobilnych stanowisk dowodzenia. Cel: prezentacja aktualnego stanu rozwoju dronów, robotów i systemów fuzji informacji oraz doprecyzowanie potrzeb informacyjnych służb reagowania kryzysowego.

Sądeccy strażacy podczas pokazu akcji poszukiwawczej w Kościelcu

KONKURS (18 czerwca 2016 r., sobota, godz. 8.00 – 12.00, Aeroklub Krakowski)
Zadaniem zespołów akademickich jest odszukać w ciągu 15 minut jedną z trzech zaginionych osób i dodatkowo jeden z przedmiotów na terenie lotniska Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim, wynik zaś poszukiwań nanieść na mapę, z którą do akcji mogliby wkroczyć ratownicy. Istotą konkursu jest analiza i fuzja informacji. Czy do wykonania zadania użyty zostanie dron, robot lądowy, zobrazowania satelitarne albo inne narzędzie, nie ma znaczenia. Liczy się efekt. Wygra ten zespół, który jak najszybciej i jak najdokładniej wykona w pełni zadanie.

Nagroda Szefa BBN

PARADA ROBOTÓW (PIKNIK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY)
Po konkursie 19 czerwca 2016 r. zorganizujemy wystawy i pokazy statyczne Parady Robotów w formie pikniku naukowo-technologicznego na parkingach Stadionu Wisły (impreza masowa). Pokazy dynamiczne to m .in. pokaz bolidów formuły Student, wzorowanych wyścigami Formuły I.

Bolidy Formuły Student
Bolidy Formuły Student AGH RACING TEAM

WP_20150813_15_00_22_Pro

W programie:

  • pokazy na stoiskach promocyjnych firm, uczelni i instytucji publicznych związanych z robotyką i bolidami
  • pokazy dynamiczne dronów
  • warsztaty robotyczne dla dzieci