2020 Droniada GZM logo

Opublikowaliśmy właśnie zaktualizowany Regulamin Droniady GZM, ujmujący zagrożenia epidemiczne. Istotne daty wymieniamy poniżej.

Pokrótce, konkurencję Demo Systemu rozegramy online 24 czerwca, tydzień później spotykamy się na Muchowcu z zachowaniem wszystkich zaleceń epidemicznych, które będą wówczas obowiązywały. Warsztaty organizujemy w formie webinariów. Zapraszamy do startu w konkursie zarówno w ścieżce głównej jak i hackathonie.  Łączna pula nagród wynosi 40 tys. złotych dzięki fundatorom – partnerom Droniady Metropolii GZMŁukasiewicz – Instytut Lotnictwa.

 1. Zespoły rejestrują swój udział w składzie podstawowym (do 4 osób) między 27 lutego
  a 30 maja 2020 r. poprzez formularz rejestracyjny na stronie Droniada.eu, przedstawiając nazwę zespołu, uczelnię wyższą albo sojusz uczelni lub organizację pozarządową, która/które im patronują i na rzecz której/których zostaną przekazane nagrody pieniężne.
 2. Do 15 maja 2020 r. Lider zespołu przedstawi albo pisemnie albo w wybranej innej formie Przewodniczącemu Komitetu Organizacyjnego i Sędziemu Technicznemu jak zamierza wykonać zadania konkursowe – chodzi o przedstawienie wstępnych koncepcji i założeń, by Organizator ocenił szanse na poprawne wykonanie misji przez zespół. Natomiast do 10 czerwca Zespół ma obowiązek przesłać konspekt prezentacji, z którą wystąpi podczas Demo Day.
 3. Główny organizator wyśle zespołom ćwiczebne figury geometryczne pod kątem konkurencji „Trzy kolory” między 20 kwietnia a 20 maja 2020 r.
 4. Zespoły wniosą opłatę startową w wysokości 1000 złotych brutto (23% VAT; 813 zł netto) do 30 maja 2020 r. na rachunek bankowy Organizatora.
 5. Zespół ma czas do 24 czerwca 2020 r. na wskazanie, kto będzie operatorem drona, legitymującym się ważnym świadectwem kwalifikacji UAVO VLOS.
 6. Do 24 czerwca 2020 r. zespoły muszą potwierdzić swój skład.
 7. W środę 24 czerwca o godz. 9.00 wszystkie zespoły meldują się w Microsoft Teams lub w ZOOM (link zostanie podany później). Zaczyna się transmisja na FB i YouTube. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Przewodniczący Komisji Sędziowskiej przedstawiają zasady prezentacji. Na początku zespołom stawia się 10 pytań generalnych o Droniadzie – wymogach konkursu, ale też jego historii w formie quizu w narzędziu Kahoot!. To pozwoli określić kolejność startu, przy czym zespół, który osiągnie najlepszy wynik, ma prawo wybrać godzinę startu. Kolejni postępują podobnie, aż zostaje tylko jeden termin  O 20.00 ogłaszamy wyniki po pierwszej konkurencji.
 8. Po 24 czerwca zostanie przedstawiony plan Mistrzostw Operatorów Dronów
  (zależność od sytuacji epidemicznej).
 9. Zespoły zjeżdżają najpóźniej w środę po południu 1 lipca do Katowic i zostają tam do soboty 4 lipca. O godzinie 15.00 nastąpi uroczyste otwarcie Droniady na lotnisku Muchowiec. Liderzy zespołów biorą udział w losowaniu startów w konkurencji „Korytarz życia”.
 10. Nazajutrz 2 lipca od godz. 9.00 zaczyna się konkurencja „Korytarz życia”, która potrwa do godziny 17.00. Wybrane fragmenty są transmitowane online.
 11. Równolegle trwają warsztaty droniadowe w wersji online poświęcone zarządzaniu kryzysowemu i dronom w zamówieniach publicznych.
 12. Wieczorem w czwartek ogłoszenie wyników konkurencji “Korytarz  życia” i losowanie startów w piątek 3 lipca.
 13. W piątek 3 lipca odbywa się konkurencja „Trzy kolory”.
 14. Jednocześnie organizujemy warsztaty online o ochronie środowiska i rolnictwie precyzyjnym i wykorzystaniu tam technologii przemysłu 4.0.
 15. W sobotę w zależności od sytuacji epidemicznej rozgrywamy Mistrzostwa Operatorów Dronów.
 16. Ceremonia wręczenia nagród w sobotę 4 lipca.

Mapa Droniady