Logo Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych

“Jesienne słońce łaskawie przebijało się przez chmury i dodawało uroku Mazowi. Nie zapowiadano deszczu, chociaż prognozy pogody nie były w tym przypadku jednoznaczne. Jeśli już, deszcz miał zacząć padać ok. 15.00. W każdym razie kierowcy nie mogli narzekać. Jak na Mazowię, można było zakładać w miarę płynny przejazd. Gdzieniegdzie tworzyły tzw. wąskie gardła spowodowane robotami drogowymi” – oto fragment scenariusza gry “Korek”, nad którą pieczę sprawuje Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych Akademii Obrony Narodowej.

Celem gry jest sprawdzenie sposobu podejmowania decyzji i skuteczności obecnych procedur systemu reagowania kryzysowego na wypadek wybuchu paniki w stolicy dużego państwa. Loża Arbitrów, w której zasiądą m. in. oficerowie z CSiKGW, oceni propozycje rozwiązania kryzysu przedstawione przez uczestników konferencji “5 żywiołów”, tworzących zespoły doradców Metropolitalnego Centrum Antykryzysowego. Szczególną uwagę arbitrzy przyłożą do wyjaśnień grających, co było przyczyną wybuchu paniki.

Zapisy do zespołu doradców, czyli do gry, będziemy przyjmować na Stadionie Narodowym przez cały dzień trwania naszej konferencji. Grę poprowadzą płk Sławomir Drumowicz z Dowództwa Wojsk Specjalnych, Jarosław Rybak, Creatio PR i Sławomir Kosieliński, Fundacja “Instytut Mikromakro”. Zapraszamy!