Agenda -Archiwum 2015

Agenda -Archiwum 2015

FAZY PROJEKTU

Rozmowy z potencjalnymi użytkownikami systemów inteligentnych (w tym dronów i robotów)

Opracowanie na ich podstawie scenariuszy wykorzystania robotów w różnych sektorach gospodarki. Po czym zainteresowane koła naukowe przygotują pokazy, które będą oceniane przez jury pod kątem rekomendacji do Nagrody Szefa BBN.
do lutego 2015

Organizacja misji gospodarczych

Konwersatoria o możliwościach polskiej nauki i gospodarki w zakresie konstrukcji systemów bezzałogowych oraz o aspektach biznesowych i prawnych dalszego rozwoju tego sektora

  • 18 marca 2015 (środa), Warszawa, Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki
   “DRON W DOM”
   Celem spotkania jest określenie potrzeb informacyjnych różnych firm i instytucji, które można by zaspokoić dzięki systemom inteligentnym, w tym zwłaszcza Bezzałogowym Statkom Powietrznym (tzw. dronom). Swoje propozycje rozwiązań zaprezentują producenci i usługodawcy systemów robotycznych oraz firmy teleinformatyczne.
 • 20 – 21 maja 2015 (środa – czwartek), Gdynia – Sopot – Gdańsk
  “Systemy inteligentne w ochronie gospodarki”
  LotosByło to dwudniowe spotkanie poświęcone ochronie gospodarki i jej infrastrukturze krytycznej organizowane przy współpracy Prezydenta Miasta Gdańska, Akademii Marynarki Wojennej i Centrum Techniki Morskiej.
  Pierwsza część to czterogodzinne konwersatorium o ochronie infrastruktury z wykorzystaniem robotów, dronów i innych wynalazków. Będziemy gośćmi Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Centrum Techniki Morskiej.
  Druga część – zjazd menedżerów ds. bezpieczeństwa największych polskich firm w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO. Gdańsk; kontynuacja konwersatoriów z zamków w Uniejowie (2013) oraz w Lublińcu (2014). Odbyliśmy misję specjalną – wizytę na placu budowy Tunelu pod Martwą Wisłą. To dwutunelowy fragment Trasy Słowackiego o długości całkowitej 1,4 km, który przebiega pod Wisłą na głębokości w swym najniższym miejscu prawie 35 m.

Małe logo Parada RobotówParada Robotów (Droniada) w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

19 – 20 czerwca 2015 (piątek – sobota)
Pierwszego dnia odbyła się konferencja „Gospodarka czasu robotów”, podczas której m. in. akademickie zespoły studenckie zaprezentowały swoje koncepcje zaspokajania potrzeb informacyjnych kluczowych polskich firm i instytucji. Drugiego dnia odbyły się pokazy dynamiczne dronów i robotów, ale również mini-wykłady o robotyzacji.  Przyznano Nagrody Szefa BBN.

IMG_4087

Zawody Łazików Marsjańskich w Poddzamczu k. Kielc

Początek września 2015
Impreza stowarzyszona z “Pięcioma żywiołami”. Więcej na roverchallenge.eu.

raport_okładka_1Raport “Rynek dronów w Polsce 2015. Księga popytu i podaży”

Raport obrazuje stan i trendy rynkowe, sytuację prawną, możliwości biznesowe oraz społeczne aspekty wykorzystania dronów, w tym konieczność bezpiecznego i zgodnego z prawem ich użytkowania.

listopad 2015 —> https://www.5zywiolow.pl/raport2015