Organizatorzy i partnerzy

Organizatorzy i partnerzy

Partnerstwo Miasto Kraków


Organizator

Fundacja „Instytut Mikromakro”

Znaczące miejsce w pracy Fundacji zajmuje kwestia jak zrównoważyć fundamentalne prawo do wolności z naszym poczuciem bezpieczeństwa. W związku z tym w 2013 r. podjęliśmy publiczną debatę o relacjach człowiek – maszyna – bezpieczeństwo, W rezultacie powstał raport „Człowiek – maszyna – bezpieczeństwo. Systemy inteligentne w zarządzaniu kryzysowym i działaniach militarnych” dostępny publicznie na stronie www.5zywiolow.pl/raport/.

Pod wpływem niezwykle dynamicznie rozwijającej się robotyki, zwłaszcza Bezzałogowych Statków Powietrznych (tzw. dronów vel bezzałogowców) – namacalnej emanacji systemów inteligentnych – w ub. roku szczególny nacisk położyliśmy na sprawdzenie, czy jesteśmy gotowi na ich wszechobecność. Temu właśnie był poświęcony nasz raport „Roboty w przestrzeni publicznej. In statu nascendi” (www.5zywiolow.pl).

Częścią programu jest „Parada Robotów – Droniada”, trening służb reagowania kryzysowego w wykorzystaniu dronów, robotów i systemów fuzji informacji oraz konkurs dla zespołów akademickich w Krakowie, służący społecznej akceptacji robotyzacji.

Doświadczenia z Parady Robotów – Droniady wykorzystujemy w badaniach rodzącego się na naszych oczach rynku. Jesienią 2015 r. opublikowaliśmy wyniki badań „Rynek dronów w Polsce”. Zamierzamy odtąd co roku analizować trendy rynkowe.

Swoją wiedzą z tych dziedzin dzielimy się ze studentami w ramach pracy Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas. Uprawiamy publicystykę o społecznej akceptacji teleinformatyki na łamach tygodników Computerworld, Polityka oraz dziennika Rzeczpospolita.


Współorganizatorzy

Collegium Civitas

To niepubliczna uczelnia akademicka w Warszawie powstała w 1997 roku. Misją uczelni jest oferowanie studiów społecznych i politycznych na najwyższym poziomie, umożliwianie młodym ludziom zdobywania praktycznych umiejętności, poszerzanie horyzontów oraz kształtowanie dojrzałych postaw obywatelskich. W jego ramach działają Ośrodek Badań nad Przyszłością, Centrum Badań nad Terroryzmem i Instytut Analizy Informacji.


Współorganizator Parady Robotów – Droniady

Aeroklub Krakowski


Partner

Tecna sp. z o.o.

Spółka Tecna jest dostawcą rozwiązań w zakresie zarządzania procesami biznesowymi. Firma oferuje zarówno produkty własne, zbudowane w oparciu o autorską platformę Aurea BPM, jak i produkty firmy Oracle i HP, jako ich wieloletni partner.


Komitet Organizacyjny Parady Robotów (Droniady)

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy jest jednostką naukową, którego misją jest działalność na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa powszechnego Państwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej, zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i obrony cywilnej.


Droneradar

Aplikacja mobilna analizująca dane o przestrzeniach powietrznych w Polsce

Przy użyciu trzech kolorów, aplikacja mobilna DroneRadar podpowie czy możesz w danym miejscu i czasie wykonywać lot swoim bezzałogowcem. System poinformuje innych użytkowników przestrzeni o miejscu, gdzie wykonujesz loty.


Esri Polska


GRS OSP Nowy Sącz


Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Do podstawowych zadań RCB należy dokonywanie pełnej analizy zagrożeń, w oparciu o dane uzyskiwane ze wszystkich możliwych „ośrodków kryzysowych” funkcjonujących w ramach administracji publicznej oraz w oparciu o dane od partnerów międzynarodowych. Ponadto do zadań RCB należy opracowywanie optymalnych rozwiązań pojawiających się sytuacji kryzysowych, a także koordynowanie przepływu informacji o zagrożeniach.


Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie jest dwuletnim policealnym studium zawodowym przygotowującym kadrę średniego szczebla dowodzenie dla jednostek organizacyjnych PSP. Ponadto w szkole realizowane jest kształcenie kwalifikacyjne oraz szkolenia doskonalące, w tym kursy specjalistyczne.


FlyTech UAV


Roborotor


FotoDronem.pl


Gość Specjalny

Kreatech

Naszą pasją są nowoczesne technologie związane z grafiką i robotyką. Zamiłowanie to wykorzystujemy w budowie robotów i nauczaniu młodych ludzi. Należy do nas robot Nao.


SALESmanago


Patronat medialny

NadMorze.pl


BEZZALOGOWCE.PL

...znamy Cię tylko z widzenia...

DEFENCE24

Bezpieczeństwo Wojsko Przemysł

Dlapilota.pl

Portal zajmujący się promowaniem sektora lotniczego w Polsce

Od 2003 roku staramy sie zaspokajać i rozwijać potrzeby szybko rosnącego rynku General Aviation w Polsce. Przez ten czas staliśmy sie najpopularniejszym żródłem informacji o tym co sie dzieje wokół małego lotnictwa w Polsce, jak i najbardziej zaufanym dostawcą wyposażenia dla pilotów.


European Space Foundation

European Rover Challenge 2015

INFO.DRON.PL

InfoDron to portal informacyjny, w którym tematem przewodnim dla udostępnianych wiadomości/wpisów są oczywiście drony. Piszemy o każdym ciekawym zastosowaniu dronów, nieco o historii dronów, nieco o trendach w przemyśle i technologiach, związanych również z dronami. Piszemy także o sferze nauki, o wynalazkach, o popisach studentów w dziedzinie robotyki, w szczególności w zakresie budowania, czy eksploatacji dronów. Wiadomości udostępniane w InfoDronie mają nie tylko charakter odtwórczy, informujący, ale także, jako redaktorzy, staramy się w pewien sposób także wyrażać własną opinię na wiele różnych tematów. InfoDron zatem to w pewnej części rodzaj bloga, na którym znajdziesz nie tylko twarde informacje, recenzje, czy wywiady, ale także subiektywne oceny redakcji. Jako, że każdy wpis można komentować, zachęcamy Cię do rejestracji i do aktywnego komentowania wybranych newsów. Jeśli natomiast masz ochotę w jakikolwiek inny sposób z nami współpracować, zapraszamy!


Nasz Prądnik

Twój osiedlowy serwis

Jesteśmy zwykłymi mieszkańcami Prądnika, sąsiadami z dzielnicy. Postanowiliśmy zrobić portal o Prądniku Czerwonym i Białym, żeby przybliżyć troszkę mieszkańcom co się dzieje w ich okolicy. Z drugiej strony ma on na celu ułatwienie codziennego życia poprzez zebranie w nim wszystkich potrzebnych informacji z okolicy m. in. adresy, telefony, informacje o firmach i usługach, ogłoszenia umieszczane przez mieszkańców, oraz wiele innych.


logo_RGB (1)

Świat Dronów

http://www.swiatdronow.pl/

Świat Dronów to serwis internetowy, który istnieje na rynku od 2 lat. Początkowo jako blog, obecnie rozrósł się do rozmiarów miniportalu internetowego, który zawiera aktualności z branży dronów, informacje o wydarzeniach, wywiady, przepisy prawa, recenzje, porady, opisy nowych konstrukcji i rozwiazań RPAS. Tematyka serwisu nie ogranicza się do żadnej konkretnej kategorii bezzałogowców: można tu przeczytać zarówno o konstrukcja bojowych, dronach przemysłowych, rolniczych czy np. o wyścigach dronów. Głównym twórcą strony jest Michał Zawadzak.